Nielen nohy v teple...

Myslím, že každý čajomil mi dá za pravdu, že v zimnom období je tým pravým pôžitkom horúci čajík. Najlepšie je, keď ho môžeme vychutnávať pomaly a v kľude z našej obľúbenej šálky... nalievať si z konvice ...  no ale poviete si: keď ho pijeme pomaly, v konvici zatiaľ vychladne?!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)
Vianočná čiapka
Vianočná čiapka 

Ako dosiahnuť, aby čaj v konvici nevychladol? Nemusíme sa tým trápiť. Praktickí ľudkovia to už vymysleli dávno za nás. Keď je nám zima, oblečieme sa. A tak isto sa dá obliecť aj konvica, v ktorej je čaj či káva. A nepotrebujeme baštrngovať s termoskami, prelievať atď. Môžeme použiť bežnú konvicu, ktorú používame a obliecť ju do "čiapky". Tá je vyhotovená tak, aby čo najlepšie izolovala, čiže teplo z čaju rýchlo neuniká do priestoru. Jednoduché však? Navyše taká čiapky sa dá zhotoviť na mieru tak, aby "sadla" na Vašu konvicu a tiež Vám do vkusu. V niektorých krajinách majú v ich používaní dlhoročnú tradíciu, u nás si ale postupne tiež našli svojich priaznivcov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

My doma tradične používame niekoľko kusov s dekorom podľa ročného obdobia, lebo sme verní čaju po celý rok. Keďže teraz je čas predvianočný, naša čiapka nám udržiava nielen čaj v teple, ale navodzuje aj príjemnú vianočnú atmosféru. Na jar zas máme na stole oranžovú, ktorá nám pomáha privolať slniečko.

Medzi mojimi zákazníkmi je obľúbených zopár farebných kombinácií. Každú čiapku dopl'ňa podložka pod konvicu, ktorá udržiava teplo aj zo spodu. Čiapka aj podložka sú doplnené hustou ručnou výšivkou. Možno ich prať na jemnom programe. Obrázky niektorých ďalších čiapok na čajníky sú tu.

Čiapka
Čiapka 
Dagmar Méresová

Dagmar Méresová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Učím patchwork šiť a vidieť po svojom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu