Visím na konári a som vianočná ozdoba

Keď si v mysli predstavíme vianočné ozdoby, väčšine z nás sa pred očami premietnu vianočné gule, rôzne reťaze, konfety, salónky, prípadne technickejšie duše možno uvidia spleť drôtikov a rôznofarebných lampičiek nahradzujúcich dávno zabudnuté a dosť nebezpečné sviečky v plechových ozdobných štipcoch (pekné vecičky, hlavne pre hasičov...). Niekto si spomenie aj na možno menej zaužívané ozdoby (napríklad z Úľuv-u) zhotovené zo šúpolia, dreva, keramiky, alebo textilu, prípadne ich kombinácii. A práve tým textilným patrí moje zamyslenie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)


Textilná vianočná guľa
Textilná vianočná guľa 

Taká vianočná ozdoba môže byť buď z obchodu - jednoducho si ju niekde kúpime a potom ju používame, alebo si ju môžeme vyrobiť sami doma. Pre seba, alebo ako darček, jednoduchšiu, alebo zložitejšiu, lacnejšiu, alebo drahšiu. Podľa šikovnosti, chute a vkusu. Keď Vás baví vymýšľať, vyrábať, po nejakom čase určite skončíte aj pri vianočných ozdobách.

Anjeli
Anjeli 

Ja osobne inklinujem k textíliám a patchworku, je to môj koníček. A keďže aj patchworkárky majú Vianoce a ozdobujú byt, vchodové dvere či stromček, celkom prirodzene som dospela k otázke: dali by sa spraviť textilné ozdoby s vianočnou tematikou? Jasné, že dali! Ukázalo sa, že majú po celom svete veľa priaznivcov aj tradíciu. Ich výhodou je, že sa dajú ľahko prispôsobiť Vášmu osobnému vkusu, farbám Vášho bytového zariadenia a hlavne, môžete ich pre niekoho vyrobiť ako originálny darček. Najmä vtedy, keď už má snáď všetko, čo ste mu chceli na Vianoce darovať a s fantáziou ste v koncoch. Stačí sa inšpirovať tým, čo je už vymyslené a pridať niečo svoje. Alebo postupne vymýšľať čosi úplne nové.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Venček
Venček 

Zabavíte sa, ale je tu aj ďalší rozmer... je pravdepodobné, že keď niekomu blízkemu vymyslíte a potom vlastnoručne spravíte vianočnú guľu, zvonček alebo inú ozdobu, bude ho každé Vianoce pri vešaní na stromček tešiť oveľa viac, ako vianočná guľa od cudzieho anonymného výrobcu, navyše kúpená kdesi v zabudnutom obchode. Ide nám predsa o čaro Vianoc. No nie?!

Ak by ste chceli vidieť niektoré ďalšie textilné vianočné ozdoby, ako napríklad adventný kalendár, zvončeky, či obrázok na stenu s motívom Vianoc, môžete ich nájsť aj na tejto adrese.

Anjelici
Anjelici 
Dagmar Méresová

Dagmar Méresová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Učím patchwork šiť a vidieť po svojom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu