Ako to v skutočnosti je. . . ?

Písmo: A- | A+

Bola som tu a svedčila som svojim vlastným životom.“ Soňa Doróková

 

Dnes sa mi opäť vynorila táto hlboká myšlienka, ktorú napísala moja priateľka Sonička. Je to jedna veta a vystihuje tak veľa...

Mohla by som rozprávať o zmenách, o tom, aké kroky môžete vy aj ja robiť, aby sme dokázali zmeniť svoje nastavenie a žiť radostný, šťastný život. Mohla by som hovoriť o technikách a cvičeniach, ktoré v priebehu krátkej chvíle dokážu zmeniť naše nastavenie a my začneme prežívať radosť, vďačnosť, bude sa nám dariť... Mohla by som hovoriť o tom, že sa dokážeme uzdraviť zo svojich bolačiek a zranení. Mohla by som všetko toto tvrdiť... ale keby „sa zavreli dvere“, za nimi by ste videli, že môj život sa mi nepáči, pretože sa neustále sťažujem, vnímali by ste, že sa cítim byť nešťastná, frustrovaná, nahnevaná, mala by som zlé vzťahy so svojim okolím, nedarilo by sa mi, nenapredovala by som, bola by som v mentalite obeti... a pod. (tých príkladov by mohlo byť veľa).

Verili by ste tomu, čo hovorím? Verili by ste tomu, čo s vami zdieľam? Prečo by som to robila, ak by to nebola pravda? Prečo by som to robila, ak by to nebolo niečo úžasné a ľahko dostupné? čo mi dokázalo pomôcť... Myslím si, že je dôležité vnímať čo ľudia zdieľajú a ako v skutočnosti žijú, aké prežívajú každý deň pocity, ako vyzerajú ich vzťahy, ich zdravie, ich práca.

Ak je niečo zásadné, čo som si počas svojej cesty vzdelávania a liečenia samej seba (lebo ono to liečenie ozaj je, keď idete do hĺbky seba) uvedomila, bol fakt, že jediné, čo môžem urobiť je: ...“byť tu a svedčiť svojim vlastným životom.“ Nič viac. Nemôžem si myslieť, že tieto informácie pomôžu všetkým rýchlo, ľahko, rovnako - ako mne. Nemôžem si myslieť, že ak som pred troma rokmi vyštudovala psychológiu, tak viem všetko a k tomu ešte najlepšie. Rovnako ako si nemôžem myslieť, že JA dokážem zachrániť celý svet. Nie. Takto to nefunguje. :- ))))

Ja (a my všetci) môžem o veciach rozprávať, ukazovať to, čo pomohlo alebo pomáha mne. Môžem všetky informácie, ktoré mám zdeliť, pretože toto je moja energia, tu cítim, že skutočne žijem – keď zdieľam. Ale dostanú sa len k tým ľuďom, ktorí ich potrebujú. Len k tým, ktorí ich chcú mať. Pomôžem len tým, ktorí budú moju pomoc chcieť. Každý si svoju cestu nájde sám. S láskou svoje poznatky zdieľam. Žijem z energie, kedy môžem niekomu ukázať, čo pomohlo mne a nekonečnú radosť mám, keď to pomôže aj iným.

Ale to, čo nemôžem je: presviedčať o svojich pravdách.

Môžem len žiť svoj život a prijímať všetko, čo do neho prichádza – a áno, sú to radostné aj smutné veci. Som odhodlaná sa s nimi popasovať.

Pretože... jedine môj život bude dôkazom toho, ako to v skutočnosti je.

Už sa nebojím zažívať aj ťažké chvíle. Pri nich som sa stala múdrejšou, lepšou, silnejšou... to všetko vedie k láske. Láska k pravdivosti. Pravdivosť ku šťastiu. 

Skryť Zatvoriť reklamu