Čím chceš byť, keď budeš veľký?

Vedeli ste, že byť veľký, to neznamená nutne dovŕšenie osemnástky? Ja som začala byť "veľká", keď som zobrala život do vlastných rúk. Mala som dvadsaťšesť... :-))))

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

To, čo ja cítim je, že sme sem neprišli preto, aby sme žili život, ktorý nám naliňajkoval niekto iný. Skutočne verím tomu, že sme tu na Zem prišli tvoriť a prejavovať sa skrz naše dary a talenty, a konať podľa toho, ako to cítime vo svojom vnútri. Vôbec to neznamená, že každý z nás musí mať miliónový biznis a predávať produkty – ak však to je túžba tvojej duše, pretože chceš v hmote tvoriť viac a prinášať iným ešte väčšie blaho – choď do toho!
Viete si predstaviť reštauráciu,  v ktorej by varil kuchár, ktorý by nemiloval variť? Alebo v kaviarni pracoval niekto, kto nemiluje pracovať s ľuďmi?  Alebo učiteľa, ktorý nerád učí? Ja si viem.
Pretože to vídavam. Niekedy nahnevaných, frustrovaných, inokedy veľmi  nešťastných a smutných ľudí, pretože im niekto v živote povedal, že keď nemali čisté jednotky, prípadne nešli na vysokú školu, tak z nich nič nebude. Alebo im povedali, že robiť kuchára, čašníka, mať handmade obchodík, alebo mať firmu na upratovanie domov je podradná práca, či „neschopnýuživiťsa“ práca, aj keď oni boli presvedčení, že je to to, čo túžia robiť. Tak radšej išli študovať  „inýmiuznávaní“ predmet, lebo to vraj bude dobre platené.  Uverili príbehu o nich samých, ktorý im rozprával niekto iný. A stalo sa to, že prišli do reálneho života, kde sa rozhodli nepočúvať volanie svojej duše, začali robiť niečo, čo ich nebaví a stratili zmysel života. Stratili vášeň žiť, tvoriť a milovať. Začali plátať prázdnotu v sebe rôznymi únikmi od reality, aby nemuseli vidieť vlastné rozhodnutia a vidieť to, že uverili niekomu inému. K tomu celému sa naučili viniť sa, že toto dopustili.           
 Potrebujeme sa naučiť odpustiť sebe a iným. Každý z nás robí to najlepšie čo vie, v každej chvíli svojho života. Myslite na to, aj keď stretnete nasratého človeka, ktorý vám práve vynadal. Robí to najlepšie, čo vie. Vy netušíte, aký príbeh v sebe ukrýva, čo zažil. Nie neospravedľuje to jeho správanie a vy sa môžete vyhradiť, ale ak sa rozhodnete venovať mu boj a konflikt naspäť, chytili ste sa do jeho hry a budete prežívať väčšiu frustráciu ako on, pretože on si ani neuvedomil, že vám spôsobil bolesť. Keď si uvedomíme, že aj my sami sme niekedy „Ten“ človek, ktorý spôsobuje boj a konflikt, práve vtedy si uvedomme, aký obrovský dar sme dostali – dar vidieť pravdu, dar vidieť, že niekde vo svojom živote ideme proti sebe. Odpustime si. Na všetko sa môžeme začať dívať inak. Len si to potrebujeme dovoliť. Neexistujú náhody a neexistujú nesprávne miesta, ľudia, zážitky, situácie... všetko, aj to zdanlivo najhoršie, sa deje preto, aby vás to niečo naučilo.            

Ak si uvedomíme, že nežijeme život, ktorý chceme žiť... potrebujeme nabrať všetku odvahu, ktorú v sebe máme a spoznať to PREČO – prečo to tak je, prečo som tu, prečo toto žijem, aké rozhodnutia ma sem priviedli, kde som odbočil na svojej ceste ? A ako to môžem pre seba urobiť inak?           

Toto je na tom to úžasné! Že seba a aktuálnu situáciu svojho života,  môžeme kedykoľvek zmeniť. Fakt! Kedykoľvek počas života sa môžeme rozhodnúť, že ideme spoznať samých seba, objaviť to, čo nás baví a napĺňa, spoznať svoje silné a slabé stránky. Využiť to všetko poznanie pre svoj rozvoj a podniknúť kroky k tomu, aby sme mohli robiť to, čo chceme. Nie, to neznamená, že všetci ľudia majú odísť z aktuálnych  prác a vzťahov a začať robiť niečo úplne iné. Môže to tak byť – nevylučuje sa táto možnosť. Ale často je to len o zmene uhlu pohľadu na seba – svoj život, situácie a rozhodnutia v ňom. Tým sa zmení pohľad na iných a na všetko tam vonku.
A napríklad niekto, kto nie je sto percent presvedčený o tom, že je v práci v ktorej má byť, a túži mať vlastný obchodík, môže popri tejto práci začať tvoriť a budovať svoj obchodík. A potom možno nastane deň, keď sa život vyskladá tak, že bude môcť z práce odísť a venovať sa  už len svojmu obchodíku. Väčšinou, čo ja vnímam, sa to práve takto deje. Že vtedy, keď vesmír vidí, že tvoríme, robíme, aj z mála, ale robíme to s čistým zámerom, s pocitom, akoby sme to už mali. Robíme to preto, že po tom srdce túži, tak nám to zariadi prese tak, ako sme si vysnívali a zaplaví nás ešte väčšou hojnosťou a radosťou. My si potrebujeme uvedomiť, že všetko, čo chceme už máme.

Nosíme to v sebe. Vo svojom srdci, vo svojich myšlienkach. Ak to nevidíme teraz, to neznamená, že to tam nie je! Je veľa vecí, ktoré nevidíme voľným okom, ale existujú. Zoberte túto vieru a pretransformujte ju na veľké veci vo svojom živote.  Všetko, čo si dokážeme predstaviť, dokážeme aj zrealizovať. Ale nie nečinnosťou a pasivitou. Predstavte si niekoho, kto chce vyhrať športku, ale nikdy si nekúpi žiadny žreb, pretože povie, že to sú zbytočne vyhodené peniaze, že to je drahé. Asi tušíte, prečo nikdy nevyhrá športku. Potrebujeme si uvedomiť, že to, čo chceme, k nám nepríde len tak. Podpora v podobe vizualizácie, meditácie, písanie, afirmácie, denník, visionboard, wishlist...Ó, áno! Robte to, pretože to je úžasná podpora, ako sa držať vo vysokých vibráciách. Ako byť v súlade s tým, čo chcem. Avšak... nemôžeš toto všetko robiť a čakať doma pri netflixe, facebooku alebo instagrame, kedy ti to ten vesmír akože hodlá splniť. Ak po niečom skutočne túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol. Ale potrebuješ vykročiť. Urobiť kvantovú akciu v realite. Aby mal vesmír dôkaz, že to skutočne myslíš vážne!      
Je čas prestať počúvať to, čo hovoria iní, že je správne. Áno, je to správne - PRE NICH. Áno, iní majú pravdu v tom, čo hovoria. Všetci máme svoju pravdu. Len nedokážeme navzájom túto pravdu rešpektovať. Pretože si myslíme, že PRAVDA JE LEN JEDNA. Práv je toľko, koľko ľudí žije na zemi a čím skôr si to uvedomíme všetci, tým rýchlejšie sa nám bude žiť ľahšie. My sa máme naučiť UZNAŤ SVOJU PRAVDU navzájom a začať spolupracovať. Takže vnímanie iných je ICH. Je to ich vnímanie, ich myslenie, ich správanie, ich viera v niečo. ALE TO NIE SI TY. To nie sme my. Ja som ja. On je on.        
 Na to, aby si mohol počúvať seba, svoje vnútro, aby si sa mohol na neho spoľahnúť, potrebuješ sa POZNAŤ. Či to, čo je vo vnútri, je skutočne tvoje. Či to nie je prebraté presvedčenie suseda, ktoré si si osvojil, pretože si nevnímal svoju vlastnú vnútornú múdrosť.
O tomto to celé je. Navrátiť sa k sebe, znamená ZNOVUspoznať seba. Nový svet je o vedomých ľuďoch, čo len znamená, že sú to tí, ktorí poznajú svoje PREČO, poznajú svoje nastavenie, svoje schopnosti. Vedia, čo by chceli robiť, ako by to chceli robiť, prečo by to chceli robiť. Vedia s kým to chcú robiť, ako dlho to má trvať. A vedia, že keď „vyprší“ lehota jedného sna a už im to neprináša radosť, tak vykročia za niečím novým  s hlbokou dôverou v život a seba.  To neznamená, že zomriete, keď sa bavíme o "Novom svete" - možno ste už vo vnútri dávno zomreli a ani si to neuvedomujete. Moje vnímanie nového sveta je o ľuďoch, ktorí VEDIA, na všetkých úrovniach svojho bytia, čo túžia, chcú tvoriť a ROBIA VŠETKO preto, ABY TO MALI.
Sú dva tímy tých, čo to nerobia a ostávajú vo svojom "starom svete"- a je to úplne v poriadku, oba tímy sú na svojich správnych miestach. Prví sú úplne šťastní, pretože toto je to, kde ich duša zavolala! Oni nepotrebujú a nechcú nič viac. Ale tí druhí, sú tí, ktorí chcú, ale nedovolia si to, aj keď môžu. Ostávajú tak s hlbokou výčitkou k Bohu a životu, že im toto spôsobuje, neuvedomujúc si, že iba oni to môžu zmeniť, a preto budú iných presviedčať, že niečo nedokážu a čokoľvek budú robiť, je zlé - pretože oni sami si to nedovolili robiť vo svojom živote. A ľudia, ktorí si to dovolili (tie svetielka) im to pripomínajú.
Viete si predstaviť, že by študovaný biológ, zoológ, matematik pracoval v kaviarni, pretože miluje kávu? Alebo keby pani učiteľka, ktorá učila 20 rokov otvorila svoj vlastný obchod so zdravými potravinami? Ja áno. Pretože to vídavam. Vídavam svetielka v ľuďoch, ktorí prišli tvoriť nový svet a sú mojou inšpiráciou.
 
Ja som sa rozhodla pridať k vlne tvorenia. Som študovaný psychológ, ktorí miluje pracovať s ľuďmi ako kouč a mentor, píšem poéziu a prózu, popri tom vyrábam s kamoškami obrazy a výrobky zo živice, pričom aktuálne učím deti tancovať. Prečo? Pretože som po dvadsiatich piatich rokoch objavila svoje JA, ktoré túži tvoriť to, čo chce a kedy chce. Tak to robím. Prestala som mať výhovorky, ako sa to nedá a začala som hľadať cestu, AKO to urobiť, aby som mohla robiť to, čo milujem a bola šťastná. Popri tom robím to, čo je nevyhnutné, aby som svoj sen splnila. A  keby som sa rozhodla byť čašníčkou, tak budem. Lebo...     

 ...môžeme robiť čokoľvek, čo cítime vo svojom vnútri, že je pre nás práve teraz, to správne.

Martina Meriačová

Martina Meriačová

Bloger 
  • Počet článkov:  207
  •  | 
  • Páči sa:  10x

Autorka knihy /Nechávam tu seba/ psychologička, lektorka metódy Fraktálnej kresby, autorka, poetka, motivátorka... tvorivá duša objavujúca svoje dary a talenty v tomto svete. Zoznam autorových rubrík:  #viacnaplnoPrózaZmyselne pre dospelýchPoézia

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu