Dovoľte mi (nám) byť sebou. . .

Písmo: A- | A+

Viem, aké je ťažké bojovať proti tlaku z vonku, keď ti rozprávajú ako máš vyzerať, čo je ešte OK a čo už nie. Keď sa ťa snažia „natlačiť“ do obrazu „ich predstava o dokonalosti“. Poznám pocity, ktoré prežívaš, keď sa ti snažia nahovoriť, že taká aká si, nie si dosť! Presne cítim, ako sa snažíš vyhovieť ich predstave, pretože očakávaš, že ak teda splníš toto kritérium, už ťa určite budú zbožňovať. A vieš čo? Nebudú. Nájdu si niečo ďalšie, čo potrebuje drobnú úpravu. Toto je začarovaný kruh, z ktorého sa ťažko vystupuje. Ale kto rozhoduje o tom, či z neho vystúpiš alebo nie ? Áno, TY!

Dovtedy sa budeš točiť v bludnom kruhu, kým si nezvedomíš svoju vlastnú hodnotu a nenaučíš sa prijímať všetko, čo je tvojou súčasťou. Cesta von je vlastne cesta dnu. Kým nenájdeš cestu k samej sebe, ani iní si nenájdu cestu k Tebe. Práca na sebe je tá najťažšia práca – ale ver mi, stojí to za to! Kým som bola v energií neprijímania seba samej, VŽDY som pritiahla ľudí, ktorí mi s radosťou túto energiu pripomenuli : „mala by si schudnúť, potom budeš krajšia“, „myslím si, že keď si prefarbíš vlasy na tmavo budeš príťažlivejšia“, „keď si budeš obliekať toto, bude to vyzerať lepšie“ „nejedz toľko, potom priberieš a žena nemôže mať váhu vyššiu než 50kg“... s radosťou mi potvrdzovali tejto môj režim neprijímania. Chápete? VŽDY PRIŤAHUJEME TO, ČO S NAMI REZONUJE. Ale viete čo sa stane, keď nájdete cestu k sebe? :- )))))

Nikdy sa nestotožňujte s tým, čo vám povie niekto iný! Je to jeho optika – jeho (možno) zranená optika, pretože aj on určite zažil veľa sklamaní, s ktorými nedokázal naložiť – to nie ste vy.

Tu sa mi hodí citát: „To čo vidíš ty vo mne, nie je moje – ale tvoje. Moje je to, čo vidím ja v tebe“. To zásadne mení pohľad na vec! Pamätajte, keď budete mať chuť niekoho skritizovať, pomyslite na to, čo to robí s vami, keď vás niekto skritizuje, čo to vo vás zanechá?. Ľudia potrebujú viac lásky, viac rešpektu, viac úcty... viac sily a podpory. Skúste preto každý deň nájsť na inom niečo, čo vás oslovilo, zaujalo, čo sa vám zapáčilo a POVEDZTE MU TO! Možno mu tým zmeníte život. Veď človek nikdy nevie ... :- )))

Skryť Zatvoriť reklamu