Keď zastavíme a obzrieme sa späť. . .

Písmo: A- | A+

To, čo tam vidíme, by malo byť úsmevné, plné emócií, krásnych dní ale aj sĺz, ktoré majú miesto v našom živote, pretože nás učia, na čom skutočne záleží.

Keď sa obzrieme späť, vidíme seba. Všetko, čo sme spáchali, všetko, na čo sme právom hrdí ale aj všetky prešľapy, ktoré nás stáli mnoho síl a ešte viac preplakaných nocí. Rozmanitosť každého z nás je úžasná! Avšak. . čo všetko sa musí stať, aby sme rozumeli životu, tomu, prečo tu sme a čo je naším cieľom. Čo je pre nás prioritou a čo len možnosťou, kto pri nás skutočne stojí a kto je len náhodný okoloidúci (?)

Ľudia sa málo dívajú, na svoj život, na seba, na to, kde pochybili. . hádžu minulosť za hlavu bez toho, aby zastavili, na chvíľku, rozlúčili sa s ňou. . . Uvedomenie, že každá minca má dve strany, že každý problém má viacero riešení, že v tomto svete nie sú sami a preto by sa mali naučiť prijímať toho druhého. Jeho postoje, názory, myšlienky. .

Byť dobrým človekom je rozhodnutie, ktoré sami urobíme bez toho, aby sme očakávali uznanie za to, čo robíme alebo čo sme urobili. .

Na svete existujú tisícky ciest, ktoré nás môžu viesť. Ale my sme tí, ktorí majú možnosť voľby.

Tak len, že. .

Vyberajte si svoju cestu srdcom. .

. . lebo vo chvíľach, kedy zastanete a obzriete sa späť, bude zrkadlom toho, ako ste žili.

----------------------------------------------------------------

„Na výhovorkách je jedna nebezpečná vec, že ak ich veľakrát zopakujeme, začneme veriť, že sú skutočnými dôvodmi.“

Usmievam sa, keď čítam tieto slová. Tak trefné. Koľko krát som vo svojom živote našla geniálne výhovorky, keď som nebola pripravená niečo urobiť, keď som ešte nechcela nič meniť, pretože tak, ako to bolo, to bolo pre mňa bezpečné. A koľko sa ich ešte stále objaví, keď sa mi nechce... : -))))
Niekedy nám prose zapasujú do nášho príbehu a používame ich dovtedy, kým si neuvedomíme, že nám vlastne bránia prežívať plnohodnotný a radostný život. Je čas prestať s výhovorkami a začať s pravdivosťou? Odpoveď na túto otázku máme každý v sebe. Len naše vnútro vie, kde sa cítime dobre a kde nie. Kde je naša hranica a či sme pripravený ju prekročiť, aby sme zistili, ako to máme za ňou. Možno by som vás len chcela naviesť na hlbší rozhovor so sebou samým a vôbec to nemusí byť hneď. Niektoré veci potrebujú čas. Ale ak sa rozhodnete, že práve dnes áno, tak si skúste vybaviť situácie vo svojom živote, kde ste vedome použili výhovorku /prípadne v súčasnosti/ KDE najčastejšie používate výhovorky a PREČO si myslíte, že to robíte. Ak je ten správny čas (toto odhaliť), tak objavíte krásne súvislosti, ktoré vás privedú späť na cestu pravdivosti... k sebe aj k svetu.
„Všetko, čo by sme mali urobiť je pozrieť sa dopredu aspoň 5 rokov a skúsiť predvídať, čo by sme z nášho momentálneho života mohli neskôr ľutovať. A týmto veciam sa snažiť čo najskôr vyhnúť.“ 

Skryť Zatvoriť reklamu