Poďme urobiť niečo úplne šialené! . . .

Písmo: A- | A+

Poďme urobiť niečo úplne šialené! Poďme sa zamilovať sami do seba. Poďme sa starať o svoje telo a svoju dušu skôr, ako k tomu budeme donútení. Poďme sa smiať na svojich chybách, na rozbitých tanieroch a paradajkovej omáčke na celej dlážke v kuchyni. Poďme zahodiť presvedčenia, že sa musíme obetovať pre druhých, lebo ak nie, sme zlí a sebeckí ľudia. Poďme rozpustiť hnev a negatívne emócie v šálke dobrej kávy v nedeľu o dvanástej. Poďme rozfúkať týždenný prach na skrinke pri tanci v obývačke. Poďme si dovoliť zahodiť masky perfektnosti. Poďme ukázať, že dokonalosť existuje v nedokonalosti.

3...2...1... ideš?

Bolo by trúfalé tvrdiť, že sa ženy majú starať najprv sami o seba (cháp vyživovať prioritne svoju dušu a telo) až potom sú tu deti, partneri a okolie... (nie nemyslím tým to, že deťom budú odopierané ich potreby – je nutné nájsť zdravý balans). Všetci máme svoje poháriky, ktoré si môžeme dopĺňať (výživou nám lahodiacou) a dbať na to, aby boli stále plné. Pretože to znamená, že z nich kľudne môžeme poodlievať ostatným, vždy však máme zdroje na to, aby sme ich opäť doplnili. Avšak . . . ak nastane to, že naše poháriky sú skoro prázdne (pretože sme v zhone života tak trošku zabudli na svoje potreby) a potom odlejeme aj ten maličký zvyšok našej energie, lebo veď iní potrebujú! čo sa stane? . . . Viem, že nemusím odpovedať.

Ja som presvedčená o tom, že žena môže byť skvelou matkou a dať si v nedeľu o dvanástej kávu osamote, keď to potrebuje. Viem, že si žena môže dopriať čokoľvek, čo vyživí jej dušu (hoc kaderníka, fitko, kávu s kamoškou v kaviarni, prechádzku , meditáciu.. osamote) a nebude to znamenať, že je zlá žena, matka, partnerka, manželka! Ak je jej zámer čistý, nie je sebecká ani egoistka – ona iba dopĺňa svoj pohárik! To by mali robiť aj muži, samozrejme. Páči sa mi príklad: aj v lietadle znie inštrukcia tak, že pri poklese tlaku v kabíne si kyslíkovú masku nasadí najprv rodič, až potom ju nasadí dieťaťu, pretože takto dokáže ochrániť život celej rodine. A vôbec nikto si v tej chvíli nebude myslieť, že rodič je sebec :- ))))))

Pomyslite na to vždy, keď sa ocitnete v situácií kedy cítite, že potrebujete 20 minút osamote na dočerpanie sily ale niekto si dupe, že mu musíte vyhovieť, lebo ak nie - ste zlý človek (výnimky existujú aj tu, prirodzene ). Len je dôležité rozlišovať, čo je skutočne dôležité a čo môže počkať.

S istotou môžem povedať, že keď sa starám o svoju iskru (cháp vyživujem svoju dušu a telo), môžem kedykoľvek v sebe zapáliť plameň a vytvoriť teplo pre ostatných. A o toto ide, či nie ?

PS: A je úplne v poriadku, keď s tým nesúhlasíte, pretože každý z nás to má inak a ja to prijímam. :))

Skryť Zatvoriť reklamu