Martina Jakubová - Pád do ticha - knižná recenzia

Martina Jakubová - Pád do ticha - knižná recenzia
Písmo: A- | A+

Výlet do pralesov južnej Ameriky môže byť nezabudnuteľným zážitkom. Keď sa nad tým teraz Tereza zamyslí, vôbec jej to ale nepripadá také super ako v ten večer, keď sa všetci podnapití na tomto skvelom nápade dohodli.

So svojím priateľom Stanom a partiou sa tak ocitnú v exotickom Ekvádore. Na dobrodružstvo v takej divočine nie je stavaná, ale nechcela vyzerať ako zbabelec, aj keď jej priateľka Eva túto cestu odvolala. Čo už, je v divočine a nejako musí prežiť nasledujúce dni. Smolou je, že okrem nej je v partii Jana, ktorá jej lezie na nervy a dvaja ďalší kamaráti jej priateľa. Teda traja, zabudla by som na Tomáša, Janinho nevlastného brata, ktorého na výpravu museli pribrať, inak by Janu rodičia nepustili.

Tereza je znechutená sama zo seba, že sa na tento výlet nechala nahovoriť. Svoje rozhodnutie ešte viac oľutuje, keď nachytá Janu aj s Jej Stanom, ako.... V panike uteká do džungle. Spadne do rokliny, z ktorej sa nevie dostať. Jediný, kto jej môže pomôcť, je práve Tomáš, na ktorého nemá najlepší názor.

Musia sa inou cestou sa dostať k zvyšku partie. Nerátajú ale s tým, že ich sleduje niekto, kto sa ich chce oboch zbaviť ako očitých svedkov jednej nešťastnej udalosti. Výlet sa zmení na boj o život.

„Ruka, ktorá sa objavila na mojej tvári, stlmila vydesený výkrik, ktorý sa mi vydral z hrdla. Skôr, ako som dokázala zareagovať, ťarcha jeho tela ma strhla a pritlačila na zem tak surovo, že som okamžite pocítila, ako mi kamene a ostré dreviny prederavili tričko a doráňali chrbát. Od bolesti som znovu zajačala, no z úst mi vyšlo len tlmené zaskučanie.“

Aj keď sa môže zdať, že príbeh bude drsný a určený dobrodružným typom, poteší najmä ženské čitateľky (a niekedy aj pošteklí). Medzi Terezou a Tomášom to začne vrieť. Pretože byť obklopený v divočine nebezpečnými zvieratami, byť prenasledovaný, to vám vybičuje emócie na maximum. To už odhodíte masku dobre vychovanej ženy a necháte voľný priechod napätiu, ktoré vám trhá vnútro na kusy. Ako sa Tereza vyrovná s týmito nepoznanými pocitmi? Stane sa Tomáš jej jedinou šancou na prežitie? Alebo je to práve on, od koho jej hrozí najväčšie nebezpečenstvo?

 „,Neboj sa', chytil  som ju za ruku. ,Nie je to také zlé Zostal nám tvoj žabykláč a tomu kreténovi som zobral zápalky. Kedy to začalo krvácať, môže si to zataviť rozžeraveným nožom. '

To asi práve nechcela počuť, lebo viditeľne zbledla a čelom sa oprela o kolená.

Načiahol som sa k nej, chytil som ju za pás  a ponad stehno som si ju presunul pred seba. Zovrel som ju medzi kolenami a zozadu som ju objal okolo ramien.“

Skryť Zatvoriť reklamu