Bezhlavá červená sliepočka Európa alebo vykastrovaný býk Zeus.

Aké zvieratko by malo byť na emblémoch Európskej únie? Každá veľmoc má svoje heraldické zvieratko a vybrať to „nejeurópejskejšie“ je viac menej nemožné. Čo teda charakterizuje náš kontinent najviac? Býk, lev či orlica? Samoľúba pávica, či myš. Potkany a zajace, ktoré sme na lodiach poslali do celého nového sveta. Tak si zhrňme, čo je typické pre náš spolok eufemisticky volaný únia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Pred vstupom do EU potrebujete prijať milióny zákonov a smerníc, na ktoré potom všetci kašlú pekne z výšky. Vyberáme si nových členov do elitného spolku a veľmi rýchlo všetci zabúdame, že len pred nedávnom sme boli vonku aj my. „Nemôžeme sa s vami rozprávať, lebo porušujete ľudské práve!" Hovoríme Turkom a potom jeden európsky štát privíta v postkomunistickej krajine čínsku delegáciu. Následne začneme rokovania s Bieloruskom. Turci sú na čakacej listine od 1975. A tak začali frustrovane robiť manévre pri cyperskom pobreží - teraz keď nemôžu fajčiť, musia sa vybiť inde.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď sme už svorne vnútri, tak sa navzájom postrážime... Hm... No nám iste zosekajú eurodotácie, po tom ako ich preslotujeme, premečiarujeme a preficujem. Ale čo ostatní? Len si vezmite čo vystrájajú. Talianom vládne senilný starý ujo, ktorý vlastní všetky printové aj neprintové médiá a v novom zákone si presadil, že kto ho kritizuje na internete, tak tomu stránku rovno vypnú. STV a vládne dotácie? Pch! Ešte aj v manipulovaní s médiami sme len provinční hráči. Francúzsky prezident sníva asi o tom istom a chce povoliť ústavou zakázané súbežné vlastníctvo tlače a televízie. A Frau Merkel a sir Brown mlčia. Napokon sa to zakryje bojom za právo nenosiť náboženské symboly na rôznych častiach tela a európskou diskusiou o zvierati na embléme únie. Španieli sa sťažujú na chudobu už 30 rokov a samozrejme teraz sme na vine my, že vraj noví Európania. Rakúšania nám chcú zakázať jednu jadrovú elektráreň, kým Francúzi ich majú 44. V Írsku sa rodí automat na ÁNO. Pobalťania si zase pre zmenu zopakujú neo-nacistické zákony. Integrovaní Íri začnú mlátiť Rómov.

SkryťVypnúť reklamu

Viac než polovica financií ide na poľnohospodárstvo, ktoré v dotovanom systéme prestáva fungovať. Tak im pošleme viacej dotácií. Univerzity sú lacnými tlačiarňami diplomov? Tak im vytvorme nové kategórie, zmeňme im mená a dajme im menej peňazí... Naši mladí magistri, inžinieri a doktorandi oslavujú voľný pohyb po Európe a otvorené pracovné trhy prácou čašníkov, zametačov a vytieračov zadkov. Len si predstavte odborníčku na biochémiu, ako robí óperku v britskej rodinke. Nepredstaviteľné, ale reálne. Maďarskými mestami pochodujú šialenci a u nás nemôžeme protestovať proti Číne. Ale keď sa popod prezidentský palác premávali naši neofašisti, tak ich zavreli „až keď" haj-z-lovali a viem si prestaviť, ako im náš gašpar, ktorý počas „najslovenskejšej" kampane používal českú trikolóru mával z okienka - ale našich aktivistov zavreli, keď im čínski ŠTB-áci trhali transparenty. Darček k dvadsiatemu výročiu pádu komunizmu nemôže byť krajší. Hovoriť o náraste neofašistov v európskom parlamente je už úplne zbytočné.

SkryťVypnúť reklamu

Symbolom únie by mala byť trepúca sa agro-sliepočka Európa, potom, čo jej gazdiná odsekla hlavu. Bezhlavo pobehuje v agónii po prednom dvore a z krku jej v pravidelných intervaloch strieka krv. Aspoň nevidí, kam smeruje i keď aj to jej už môže byť jedno. Všakže. Vykastrovaný býk menom Zeus - druhý kandidát na symbol EU. Je prežratý z eurodotácií - na únos Európy, následný akt plodenia nemá ani hormóny a ani pomyslenie,Teda je úplne zybtočný. A zatiaľ jeho hlúpy vymaznaný gazda vylieva mlieko v Bruseli. Toľko k európskej mytológii a symbolike.

Michal Bernát

Michal Bernát

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

večný študent a pozorvateľ. Zoznam autorových rubrík:  AntikaChotárne správyHontPoviem si svojeNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu