Akcia! Zvýšenie poplatkov - odteraz aj vo Vašom meste!

Tiež ste si všimli ako v posledných dňoch všetci riešia zvyšovanie poplatkov na buduci rok? Že prečo práve teraz? Sú na to dva dôvody.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Prvým je, že je práve obdobie schvaľovania rozpočtov samospráv na budúci rok. Preto sa znova vyťahujú témy poplatkov.

Druhý dôvod je, že takmer vždy sa poplatky zvyšujú a nikdy nie naopak.

Kolaz clankov
Kolaz clankov (zdroj: miso)

Prečo je to tak? Nuž je to v podstate jednoduché. Tu sú dôvody:

  •  Samospráva musí mať vyrovnaný rozpočet (to je taký ktorý SMER-ácky ministri nevedia už 13 rokov dosiahnuť).

  • Samospráva dostane menej ako sa pôvodne očakávalo

  • Samospráva dostáva neustále nové kompetencie (to je to čo musí robiť) bez toho aby na to dostala peniaze

  • Najdôležitejší dôvod – súčasná koalícia prichádza s nekoncepčnými krokmi ktoré výrazne odčerpávajú peniaze z obecných rozpočtov (z mnohých napríklad bezplatné stravovanie).

A tak potom vyzerá ako v Kocúrkove. Štát totiž na jednej strane ľuďom ušetrí pár drobných, avšak hneď si ich aj vypýta naspäť (v poplatkoch samospráve napríklad).

Bude možné zmeniť to. Aby sa veci robili s rozumom. Na zlepšovanie je tu nekonečne veľa priestoru a 29. februára bude možné začať s týmito zlepšeniami. Lebo menej štátu a nižšie dane nie je o štáte. Je to nás a o tom koľko peňazí nám na konci mesiaca ostane.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kandidujem na kandidátke politickej strany Sloboda a Solidarita a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný s postojmi a názormi iných ľudí. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde. Robím to pre to, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť.

Michal Gallik

Michal Gallik

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občas píšem. Niekedy viac, niekedy menej. Moje témy sú rôzne. Je to blog - a teda moje názory. Zaujíma ma politika, ekonomika, ekonómia, život ľudí. preto toto sú nosné témy. Blog nemá snahu riešiť témy, len ich rozvinúť a pridať k nim môj pohľad.Vo voľbách do NRSR 2020 kandidujem na kandidátke SaS.Člen iniciatívy KAPA12.http://kapa12.sk/web: www.michalgallik.sk/insta: https://www.instagram.com/gallik1/fb: https://www.facebook.com/MichalGallikPSK/twitter: https://twitter.com/gallik1 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu