Cena obedov „zadarmo“

Niekde som čítal citát: „nič nie je drahšie, ako to, čo je zadarmo“. Pochopil som to až neskôr – konkrétne - teraz.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Slovo Zadarmo je ako med. Krásne, chutné, veľmi ľúbivé. Zadarmo však vždy a bez výhrady niekto zaplatí. Alebo sa cena služby/položky premietne do niečoho iného a zaplatíme si to nakoniec sami. Ako obedy zadarmo.

K obedom zadarmo – platí ich štát. Z čoho? Predsa peniazmi od ľudí a firiem. Kto teda platí obedy zadarmo? My. Okrem toho je tu však ešte jedna nedoriešená záležitosť, a síce, obedy je potrebné na niečom variť, niekto ich musí variť, do niečoho ich treba servírovať... To už si musia žiaľ vyriešiť obce a mestá. Bez príspevku od štátu. A tie teda riešia, pretože musia splniť zákon. Obce a mestá majú dve možnosti:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. stanoviť poplatok a teda ľudia budú platiť

2. dotovať to z obecného rozpočtu, ľudia teda platiť nebudú. Zároveň ale bude menej peňazí na obnovu chodníkov, ciest, kultúrnych podujatí, lebo obedy zadarmo...

Ako to teda v praxi vyzerá? No tak, že celé obedy zadarmo si aj tak zaplatíte Vy sami, čiastočne priamo (príspevok na réžiu) a čiastočne nepriamo (dane).

Neznama obec
Neznama obec 

Takto vyzerá keď Vám niekto sľúbi niečo zadarmo. A my tlieskame tým, ktorí sľubujú zadarmo. Čo ešte také vlaky zadarmo alebo rekreačné poukazy zadarmo?

Takto hospodári štát. Aj vy takto hospodárite so svojím domácim rozpočtom?


PS: Tu sa dozviete koľko dávate štátu. Zrejme budete nemilo prekvapení: http://www.konzervativizmus.sk/article.php?6247

Michal Gallik

Michal Gallik

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občas píšem. Niekedy viac, niekedy menej. Moje témy sú rôzne. Je to blog - a teda moje názory. Zaujíma ma politika, ekonomika, ekonómia, život ľudí. preto toto sú nosné témy. Blog nemá snahu riešiť témy, len ich rozvinúť a pridať k nim môj pohľad.Vo voľbách do NRSR 2020 kandidujem na kandidátke SaS.Člen iniciatívy KAPA12.http://kapa12.sk/web: www.michalgallik.sk/insta: https://www.instagram.com/gallik1/fb: https://www.facebook.com/MichalGallikPSK/twitter: https://twitter.com/gallik1 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu