SMER-SD odmeňuje

A tento poznáte? Od 1.6.2019 budeme mať nového šéfa národnej banky. Nebude to nik iný ako významný smerák a majster kreácie nových daní – Peter Kažimír. Ako sa popasoval so zadlžovaním štátu v čase hospodárskeho rastu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Rád by som uviedol ako „dobre“ hospodáril s našimi financiami na jednom príklade. Príklade otca ktorému za poslednych 6 rokov stupne prijem o 44,52%. On namiesto toho aby znizil svoj dlh (lebo daval deckam stale vyssie vreckové) ho zvysil o 20%.

Povedali by ste že otec hospodári zodpovedne? V smere si myslia že áno. Najlepší minister financií ever (tych najlepších ministrov má smer podozrivo veľa) sa ide upratať do NBS. Ako guvernér.

V skratke – príjmy štátu sa zvýšili o 44,52% (23,825 miliardy na 34,432 miliardy) ale štát dlh namiesto znižovania zvýšil. Dlh narástol o viac ako 20% (37.24 miliardy na 44,69miliardy).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby sme nezabudli – kdesi som čítal že naši vládni/politickí predstavitelia sú odrazom našej spoločnosti. Zdá sa že to skutočne platí – Slováci sa totiž v týchto dobrých časoch ekonomickej konjunktúry zadlžili. Pre istotu až o 60% (2012 - 2018). Napríklad ľudia v Česku svoje celkové zadlženie znížili. * Oprava - domácnosti v ČR svoje zadlženie zvýšili - avšak nezvyšujú ju rýchlosťou ako domácnosti v SR - ďakujem za upozornenie *

Len toľko k politickej zodpovednosti a aj našej osobnej.

Kazigraf
Kazigraf (zdroj: rtvs)

PS: Štát zvýšil dlh každého občana o cca 1400 EUR (na 8 213 EUR).

PS2: Kto bude nový minister financií?

Michal Gallik

Michal Gallik

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občas píšem. Niekedy viac, niekedy menej. Moje témy sú rôzne. Je to blog - a teda moje názory. Zaujíma ma politika, ekonomika, ekonómia, život ľudí. preto toto sú nosné témy. Blog nemá snahu riešiť témy, len ich rozvinúť a pridať k nim môj pohľad.Vo voľbách do NRSR 2020 kandidujem na kandidátke SaS.Člen iniciatívy KAPA12.http://kapa12.sk/web: www.michalgallik.sk/insta: https://www.instagram.com/gallik1/fb: https://www.facebook.com/MichalGallikPSK/twitter: https://twitter.com/gallik1 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu