Na nekvalitne vyrobený alkohol zomreli stovky ľudí. Prohibícia v Amerike 1920 - 1933 obrala Ameriku o bezpečie a pokoj. Táto prohibícia sa týkala iba alkoholu, drog nie. Zákaz predaja a požívania alkoholu sa týkal nápojov od 0.5%, hore.
Na začiatku za všetkým stáli tzv. pokrokové ženy, sústredené do cirkvou kontrolovaných spoločenstiev, ktoré už pred prvou svetovou vojnou tlačili na spoločnosť i na štát. Za vinníka "nemravnej spoločnosti a čoraz viac slabnúcej americkej rodiny" videli metlu ľudstva, alkohol. Prohibícia v Amerike nemala oslobodzujúci účinok, aký Voldsteadov zákon (1919) predpokladal. Prohibícia v Amerike sa skončila 5. decembra 1933 vydaním 21. dodatku Ústavy USA.
Zodpovedným v Čechách nedochádza, že prohibícia spustí ešte väčšie problémy v distribúcii a spotrebe alkoholu. Nevidia zodpovední, ako to nakoniec dopadlo v Amerike? Žiadne zákazy ešte nikdy nič nevyriešili.
Na vodku mi doparoma nesiahaj
Nesledujem moc túto kauzu. Je to medializované, ako šľak. Či chceš, alebo nechceš, nájde si ťa sama. V Česku je prohibícia. Nie je to tá americká, kedy puritáni začiatkom 20. storočia predkladali svoje fanatické tézy o tom, že alkoholom sa možno poškvrniť v omnoho väčšej miere, ako sexom. Ako to v Amerike zavedením prohibície dopadlo? Účinok bol úplne opačný. Alkohol sa začal konzumovať ešte viac, narástla zločinnosť. Po ulici sa premávali gangy a zločinecké skupiny. Denne v mestách bojovali o kontrolu nad jednotlivými mestskými ulicami. Prestrelky, únosy, podplácanie policajtov a politikov. Začal bujnieť čierny predaj alkoholu a šedá zóna americkej ekonomiky doslova prekvitala. No a zrejme, šedá kôra mozgová, degenerovala. Dramaticky vzrástla nezamestnanosť. Počet vrážd sa zdvojnásobil. (10/100 tisíc) Po skončení prohibície sa počet zavraždených opäť vrátil na pôvodnú hranicu (4/100 tisíc). Ľudia začali obchodovať s pokútnymi obchodníkmi.