Láska cez internet

Myslím si, že v dnešnej dobe tento príbeh ľudia poznajú rovnako dobre ako príbeh o Kráske a zvierati, či o Princeznej a žabe. Poznámeho zo seriálov, filmov, bulváru no aj z reálneho života. Či už z nášho alebo zo života blízkych.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Oslovil ťa jej profil.
Úsmev dievčaťa no pohľad ženy. Perfektný make up a upravené vlasy. Úprimné jamky v lícach a noštek trocha hore. Krivky ako z časopisov, póza ako z móla. 
Na ďalšej fotke sa smeje najuprímnejšie ako vie. Oči jej žiaria a z tváre jej priam kričí bezstarostnosť. Chrbát trocha zhrbený od návalu smiechu a okolo nej šantia listy na jeseň, či snehové vločky v zime. 

Pod fotkami sú jej myšlienky. Raz to je len jeden smajlík, ktorý vyjadruje všetko čo chcela povedať. Ďalší raz slovo, ktoré stačí aby ťa okúzlila. Inokedy to je dlhý popis s hlbokým významom, pri ktorom sa ti zjavia vrásky na čele alebo úsmev od ucha k uchu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vieš, že nie je obyčajná. Vieš, že je iná ako tie dievčatá zo školy, z práce, z osláv a z minulosti. Vieš, že ju zaujíma život, možno číta, možno cestuje a možno hrá na hudobný nástroj. Možno keď zavrie oči, túži po tajnej oslave pre ňu alebo naopak, po chate v lese a samote. 

Páči sa ti.
Páči sa ti, že už z jej profilu vyžaruje to niečo iné. Že ťa oslovila viac ako iné. Že je iná. 

A tak jej "lajkneš" pár príspevkov. Prejdeš všetky, každý pozrieš a prečítaš, no označíš len tie, čo majú pre teba najhlbší význam. Po pár dňoch jej napíšeš. Oslovíš ju a dúfaš, že ti odpovie. 

Možno si sa jej zapáčil tiež a možno je to tvojou prvou správou. Možno to tak vôbec nebolo a len sa cítila sama, ale odpovedá. Pozdraví, poďakuje za kompliment, je milá.
Dodá ti to odhodlanie a pokračuješ. 

SkryťVypnúť reklamu

Píšete si celé dni. Píšete si o sebe, svojích pocitoch, záľubách. Možno o tom čo ste robili alebo čo vás prekvapilo cez deň. Píšete si ako moc vás nahneval súrodenec, rodičia, šéf, lektor alebo kamarát. Spomeniete ako vás rozosmial váš domáci maznáčik. 
Pošlete si pár fotiek. Najprv nevinných, psíka, mačičky, neterky či snehu za oknom. Neskôr svoje. Úsmevy a našpúlene vzdušné bozky. Natočíte videá kde sa smejete s rodinou a pošlete si ich. 

Veľa krát ti napadlo ju zavolať niekam von. Pár krát ste to možno obaja skúsili. No nevyšlo to. Nemali ste čas, bol to nevhodný týždeň, deň alebo mesiac. 
Každým dňom viac a viac cítiš, že ju potrebuješ. Nechápeš prečo, veď v reálnom svete si nie ste ničím. Je to len osoba z online rozhovorov. No aj napriek tomu ti na nej záleží. 

SkryťVypnúť reklamu

Nemôžeš zaspať keď sa večer neozve. Nemôžeš mať pekný deň a nekontrolovať telefón každú minútu, ak sa náhodou neozýva. Nevieš si predstaviť vstať do nového dňa bez jej "dobrého rána". 

Často jej chceš napísať "ľúbim ťa", "chýbaš mi" no potom si uvedomíš, že ju nemáš ako ľubiť. že je všetko len online. Že ti chýbať nemôže lebo si ju nikdy reálne pri sebe nemal. Nemôžeš povedať, že je tvoja, lebo nie je. Možno si to naznačíte, ale čo to je?

Takto to ide pár týždňov. Si zaľúbený do tvojho vysnívaného dievčaťa z internetu. Svojím zvláštnym spôsobom ju vážne miluješ. Vážne ťa robí šťastným a úplne úprimne, už nad inými nerozmýšľaš, si jej verný. 

SkryťVypnúť reklamu

Nastane deň D. Konečne sa stretnete. Obaja ste nervózni, plachí ako pri prvej správe. 
Príde prvý bozk. Nie virtuálny ale naozaj. Prvé objatie. Počuješ jej smiech a je krajší ako keď si si ho predstavoval v svojej hlave. Jej hlas ťa láka bližšie a ty vieš, že všetko to čo si cítil posledné týždne bolo skutočné. ľúbil si ju už predtým, len teraz to môžeš priznať bez ostychu. 

A teraz sa pýtam.. Je to podľa Vás skutočné?
Áno je!

Možno to nie je to najromantickejšie zoznámenie ani najkrajší príbeh lásky čo ste kedy čítali. Ale je skutočný ako ten Váš zo strednej alebo z výročnej oslavy v práci. 

Títo dvaja ľudia sa zoznámili na internete a prostredníctvom neho sa začali spoznávať a jeden druhému ukazovať svoje zraniteľné stránky. 

Často je tento spôsob škatulkovaný a kritizovaný. No v dnešnej dobe žijeme internetom. Všetko je to o online spojení vo svete. Prečo je pre ľudí tak ťažké prijať, že aj naozajstná a úprimná láska môže začať práve týmto spôsobom?
Títo ľudia sa nakoniec stretnú. Majú krásny vzťah ako všetci tí, čo sa zoznámili vonku. Aký je rozdiel v tom, že sa zoznámite na diskotéke a potom si vypisujete niekoľko dní online, kým sa rozhodnete niekam ísť a "dať sa dokopy" a tým, že sa zoznámite cez status, píšete si o niečo dlhšie a zasa idete von? 
Možno len v tom, že vonku už viete o čom sa máte baviť. Viete o človeku o niečo viac. 

Nevravím, že teraz každý má hľadať lásku na internete. 
No som si istá, že nie jeden z Vás tento príbeh zažil alebo počul. Mnoho krát práve z týchto internetových lások vznikajú pevné a vrúcne vzťahy. 

Láska si vždy nájde cestu. Nebráňte sa. Neodhoďte možnosť ju objaviť, len kvôli predsudkom o zoznámení na internete. 

Milujte toho kto Vás zaujme, osloví a kto sa Vám zdá ako ten správny. Nech už to je kdekoľvek, ktokoľvek a spoznáte sa akýmkoľvek spôsobom. 

Nenechajte škatuľky a predsudky Vám zničiť šťastie. 

Pretože to, čo cítite pri tých nekonečných rozhovoroch cez sociálne siete, ktoré vediete do noci, je rovnako skutočné, ako to, čo ucítite keď Vás tá osoba objíme.
 

Dominika Michaličová

Dominika Michaličová

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka strednej školy, ktorá by sa rada podelila o svoje myšlienky, príbehy a zážitky ktoré zažívam či s priateľmi, rodinou alebo osamote.Budem rada ak sa vyjadríte k mojim myšlienkam, zapísaných na týchto stranách. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu