Psychika

Ľudská psychika ma stále dokáže prekvapiť. Je zvláštne ako dokáže niečo tak banálne ako známky či hádky s priateľmi ublížiť prostredníctvom psychiky nášmu zdraviu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď je toho naozaj veľa, naša psychika sa môže zlomiť a ublížiť nám, alebo to vydržať. Rada by som Vám povedala, že viem ako to ovplyvniť, ale túto informáciu sa snažím zistiť už nejakú dobu a moc o nej neviem.
Viem však, že všetko to je práve o tej psychike. Niekto má to šťastie, že sa narodí ako flegmatik alebo človek s neobyčajne silnou psychikou a nič ho nerozhádže. Iní to šťastie nemajú a stačí malá drobnosť aby sa zosypali. 
Možno si poviete "o tom je svet, človek by sa mal vedieť vyporiadať so svojimi problémami..". Z časti máte pravdu. Mali by sme to vedieť. No veľa z nás to jednoducho nedokáže.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niektorí z nás zažijú veľa zlého a preto sa naučia spracovávať problémy rýchlejšie a bezbolestnejšie. No je veľa takých, čo zažijú dosť naozaj zlých vecí, a skôr alebo neskôr sa to na ich osobnosti a psychickom stave prejaví.
Niekto sa utieka k drogám, alkoholu... Niekto iný si radšej zájde do lesa či fittness centra. Každý z nás jednoducho svoje problémy rieši inak a nie každý ich rieši správne. 

No teraz chcem písať o tých slabších. Tí silnejší si poradia. No tí slabší, majú vážny problém a ich citlivosť každým problémom narastá. 
Ak aj vy patríte medzi tie slabšie osoby, ktoré viac-menej nezvládajú vlastný život alebo aspoň istú časť v ňom, môžem Vám úprimne povedať, že nieste jediný. Je veľmi veľa ľudí ktorí svoje problémy nevedia uniesť. Preto existujú psychológovia, psychiatrovia alebo rôzne inštitúty na pomoc takýmto ľuďom.

SkryťVypnúť reklamu

Strácať sa vo vlastných pocitoch a názoroch nieje sranda. Môžete skončiť na nemocničnom lôžku, s infúziou v ruke a to len preto že ste nezvládli nátlak okolia na svoje vnútro a zosypali sa. Nie je dôležité prečo. Dôležité je to, že sa to môže stať.

Prednášky o tom ako máte byť vyrovnaný,od ľudí čo tento pocit nikdy nemali Vás nezaujímajú. No predsa ako nejaká kamarátka s dokonalým priateľom, rodinou a celým životom môže vedieť čo je to zosypať sa uprostred mesta kvôli maličkému problému a zatlačeniu na vašu psychiku? No ako? 

Neverím tomu, že za všetko toto zodpovedá človek sám. Jednoducho niekedy neexistuje spôsob ako by sme sa s tým vyrovnali sami. Potrebujeme či už odborníkov alebo priateľa, ktorý to všetko chápe. Nepotrebujeme otrepané rady ani múdre citáty z kníh. 
Žijem v realite. Nemocnica je reálna. Psychika je reálna. Dianie okolo nás je reálne. Smrť nášho priateľa je reálna. Odchod blízkeho je reálny. Strach z nových vecí, obavy z rôznych situácií, stres zo školy či práce.. Toto všetko je reálne. Nepomôžu nám naučené básničky od reálnych ľudí, no bez reálneho príbehu. 

SkryťVypnúť reklamu

Nepoviem Vám teda aby ste sa s tým snažili vyrovnať a boli "silní". Poviem Vám niečo čo občas potrebujete počuť aj keď sa Vám to nepáči. Sám to nedokážeš. Vyhľadaj pomoc. Nájdi psychológa ktorý sa ti zdá milý a sympatický, dohodni si s ním sedenia a začni na ne chodiť. Nájdi si priateľa ktorému sa naplno otvoríš. A až budeš mať pri sebe pomoc, potom je ten správny čas sa s tvojou psychikou vyrovnať a riešiť problémy. 
Nemôžeš riešiť problém bez vzorca. Musíš vedieť ako na to. 
Nemôžeš riešiť problém, ak sa nezmieriš s tým, že ten problém máš a nepriznáš si ho. 

Prosím, nedovoľte realite zničiť ten pocit čo viete mať keď problémy zmiznú..

Dominika Michaličová

Dominika Michaličová

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka strednej školy, ktorá by sa rada podelila o svoje myšlienky, príbehy a zážitky ktoré zažívam či s priateľmi, rodinou alebo osamote.Budem rada ak sa vyjadríte k mojim myšlienkam, zapísaných na týchto stranách. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu