Ako (ne)robiť marketing na Facebooku

Článok nie len pre tých, ktorí sa pohybujú v oblasti marketingu a reklamy, ale aj pre všetkých "bežných" užívateľov sociálnej siete Facebook.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Hovoriť o Facebook-u ako o veľkom fenoméne už hádam netreba. Väčšina ľudí ho pozná a pravideľne používa, alebo minimálne o ňom už počula.

Samozrejme, tam kde sa koncentruje veľa ľudí, nemôže chýbať ani reklama - veď ako inak!

Existujú jednotlivci alebo firmy, ktoré zvládajú Facebook marketing na úrovni, takým spôsobom, že ešte návštevník / zákazník, je rád, že mu reklama na službu / produkt, bola ponúknutá a aj sám (dobrovoľne) šíri informáciu o Vašej firme či produktoch.

Na druhej strane existujú "firmy", ktoré využívajú oveľa hľúpejšiu formu a to len preto, že im stále veríte! Stránky typu: "Klikni a uvidíš video ..." alebo "Pridaj sa a uvidíš ako ..." sú vytvárané len za účelom "zberu" fanúšikov, ktorím sú neskôr predkladané reklamy a celý obsah dannej skupiny (stránky) je len SPAM. Čudujem sa, že ľudia ešte tomu veria, na druhej strane sa čudujem firmám, ktoré sú ochotné zaplatiť za takúto "kampaň". Mal som možnosť spravovať pár "kampaní" po týchto pseudo odborníkoch na reklamu a tie štatistiky užívateľov a ich (ne)aktivity si asi viete predstaviť. Propagovať slovenský internetový obchod, ktorý predáva kozmetiku, na českej fan stránke, kde vyše 90% fanúšikov sú mladí (češi / češky) do 18 rokov - už len tieto údaje značia niečo o efektivite :)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prikladám screen jednej "firmy", ktorá sa zamieriava na Facebook marketing - máte možnosť vidieť ukážkový Facebook marketing :)

ako nerobiť facebook marketing
ako nerobiť facebook marketing 

(inak za necelých 10 minút sa zvýšil počet fanúšikov o viac ako 250 :) )

Väčšina stránok je bohužiaľ vytvorená len kvôli podobným praktikám a horšie je, že ľudia tomu stále veria (a niektorí vám ju ešte odporučia :) )

Myslíte si, že je to správna forma marketingu? Pridávate sa aj Vy do takýchto skupín?

Michal Královič

Michal Královič

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád humor, lásku a cestovanie. Živí ma online marketing.www.paradoo.sk Zoznam autorových rubrík:  NázorySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu