Mám 30, som ženatý a je mi skvele. A čo má byť?

Mám 30 rokov, som ženatý, 1 dieťa... a je mi úžasne. A ešte mám tu drzosť o tom, ako mi je dobre, aj písať s odpornou dávkou sarkazmu...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (145)

Ženil som sa v 23 a to z čistej lásky žiadne dieťa nebolo na ceste a úprimne som si vychutnával závisť kamarátov čo boli single a neženatých, bol to s mojou drahou polovičkou proste náš veľký deň. Všetky tie úžasné svadobné zvyky sme realizovali nie preto že sme museli, ale chceli a tak sme ich nepovažovali za žiadne nútenie. Manželka mi neskôr povedala že niet úžasnejší pocit ako byť vo svadobných šatách.

 Nieje krajší pocit ako zobudiť sa pri niekom kto Vás ma najradšej na svete. Neviem si predstaviť ráno prázdnu smutnú posteľ a studený byt, kde mi nemá kto povedať dobré ráno, kde nemám s kým prehodiť pár slov. Brrr to naozaj nemusím.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Nie sú krajšie starosti ako zistiť starostlivými výpočtami, po niekoľkých rokoch a zamestnaniach, áno máme na byt, auto atď. Vybehať si pôžičku, leasing, kto to vybavoval vie koľko to stojí síl a neistoty, a začať prerábať vlastný byt. A kľudne prebrázdiť za vlastnými snami aj pol republiky.

Vôbec nezávidim ľuďom, ktorý nemajú starosti zo zhaňaním veci do bytu. Lebo priniesť si niečo nové do bytu po čom človek túžil, to je veľmi sladký pocit. A bývať u rodičov, kde ku všetkému potrebujem povolenie alebo potom počúvať komentár, to fakt nemusím. Alebo si prenajímať byt? Nikdy tam nebude všetko tak ako ja presne chcem a potrebujem. Mám rád pocit slobody.

SkryťVypnúť reklamu

 A potom príde koruna všetkého deti. Však čo môže byť krajšie ako keď z našej spáľne vycupitá náš Jakubko a povie "mliečko", alebo "mama" a týmto nám oznámi že je hore. Deti vnášajú slnko do života, a vždy prevážia radosti nad starosťami. Život bez detí je pohodlný ale nudný a smutný. Viem si s troškou plánovania zorganizovať aj kamarátov aj nejaké akcie. Keď sa chce tak sa dá. Niet asi krajší pocit sebauspokojenia ako keď mám pocit, že som hrdý otec.

 A ani rodinný život nemusí byť stereotypný, nakŕmiť nás dokáže často aj reštika, alebo bufet a tá troška varenia sa stratí. A drhnúť kopy riadu? To záleží na tom, ako dokáže kto si zorganizovať varenie. A keď sme boli dvaja bolo asi toľko isto riadu ako keď sme traja. viesť rodinný život je viac práce, organizácie, starosti, ale by som môj život aj tak nemenil.

SkryťVypnúť reklamu

Som ženatý je mi 30 a je to super. 

Michal Kubala

Michal Kubala

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Bratislavčan, ktorý je hrdý na svoje mesto. Sťastne ženatý s manželkou, ktorá je nevidiaca, máme adoptovaného syna Jakubka,.Mám rád Country a Folk. Milujem Psy, Kone, Dobré jedlo, Country Hudbu.Ešte jedna vec. Som disortografik, prišlo sa na to neskoro. Takže správna gramatika je nad moje schopnosti. Zoznam autorových rubrík:  PsyMoje temné JASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu