Ochranári spamätajte sa, ste na smiech

Včera padla ďaľšia  budova v Bratislave ktorá bola tzv. chránená a boli tam protestovať  nejaký ochranári a mňa už tieto ochranárske združenia fakt dožrali. To fakt protest proti nejakému postupu nejakého developera má vyzerať takto. Spamätajte sa, veď ste developerom na smiech.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (40)

Príklad prvý. Lesík na Krasovského ulici. Protestovali ste proti jeho vyrúbaniu.

Vyrúbali ho, vtedy tam nikto neprišiel zastaviť stroje. Prečo nekomplikujete raz za čas výstavbu tej

budovy nech si developer uvedomý dôsledky svojich činov.

Príklad druhý: Pokladal sa slávnostne základný kameň v priestoroch bývaleho Kabla a ochranári Vy ste kde boli, že by popri potlesku bolo počuť aj piskot. 

Prečo snaha našich združení konči pri jednom proteste pri búraní. Prečo sa neangažujete viacej pri výstavbach, nevyvýjate tlak na subdodavateľov týchto stavieb že budete ich bojkotovať zverejňovať na blacklistoch, protestovať pred ich fabrikami ak budú dodávať danému developerovy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Treba vyvíjať komplexný tlak, počas celej výstavby, aby začali mať developery pred Vami ochranármi rešpekt. Keby mne prišla raz zaprotestovať nejaká skupina ľudí tak sa zasmejem, ale keby my začali komplikovať výstavbu tak začnem ich vážne počúvať.

A malo by to ísť ešte ďalej. Napríklad v zahraničí je bežné, že ak sa postavý niečo s čim skupina ľudí nesúhlasí tak to príjdu vyjadriť počas kolaudácie a pekne nahlas. Prečo sa tak nedeje na Slovensku.

Ďalej nedá sa povedať, že nájomcovia sú bez viny.

Napríklad viacerý na blogu obhajovali firmu Dell v jej novej budove, že oni sú nájomcovia a nemajú s tou opachou nič spoločného. Ale majú. Takéto nájomné vzťahy vznikajú už pred výstavbou a tak treba aj nájomcom dať vedieť akú budovu obývaju alebo sa chystajú prenajať a pravideľnými protestami im to pripomínať. Napríklad pri slávnostnom otvorení daných priestorov.

SkryťVypnúť reklamu

Myslím že takýto silný tlak zo strany ochranárov na budúcih nájomcov by bol viac než účinný.

Takže ochranári skúste porozmýšlať, že či Vaše metódy niesú len symbolické a či vy ako občianská základňa a prejav občianskej moci, by ste sa nemali začať prejavovať dôraznejšie.

Michal Kubala

Michal Kubala

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Bratislavčan, ktorý je hrdý na svoje mesto. Sťastne ženatý s manželkou, ktorá je nevidiaca, máme adoptovaného syna Jakubka,.Mám rád Country a Folk. Milujem Psy, Kone, Dobré jedlo, Country Hudbu.Ešte jedna vec. Som disortografik, prišlo sa na to neskoro. Takže správna gramatika je nad moje schopnosti. Zoznam autorových rubrík:  PsyMoje temné JASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu