Rabaka

Strašne pozadu, zaspal som dobu, bol som v zahraničí, ale dnes som videl prvý raz film Rabaka a je užasný dávam 90 percent.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Dostali ma spomienky na starú Bratislavu konca 80 rokoch, tesne pred revolúciou. Zo všetkými tými realiami tych čias. Klasicky Opus na dnešnej Laurinskej. Véčko. Móda tých rokov.Telefónne búdky na Kolárskej. Všade proletáry všetkých časov. Fungujúci čierny trh. Mäsiar bol pán.Rapoš vistihol na 100 percent tie časy.Všetky nám zname stroje a prístroje. Ten Čabovský dokument fakt nemal žiadnu chybu.

Bolo cítiť že sme žili v Kocúrkove, podfarbenom hudbou Elánu. Ten film nieje vôbec nadčasový ale presne vystihuje dobu v ktorej bol robený. No kto si tie reálie nepametá. Bola to doba keď všetko bolo akési spomalene šialené. Niekto v 60 rokoch niečo vyvinul a ešte v 89 to bolo stále aktuále. Nič sa neobnovovalo, každý sa tváril že Komunistická strana tu bude na veky, v robote vypĺňal nástenky a doma sa tomu smial.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Doteraz som žiaden film nevidel, že by vistihol tak svoju dobu, lebo štastnou zhodou náhod Rapoš urobil ľahký film o dobe, v okamihu keď vznikal. Nespomínal nefantazíroval o buducnosti. Nezlahčoval ani nestrbčoval, nerobil si srandu ale porste film žil jednoducho tou dobou. 19 rokov po 89 môžem už konštatovať že tu dobu vistihol a podľa mňa lepšie ako Pelíšky, Kolja, Baječná léta pod psa.

A čo je úžasné mal som 12 rokov, takže čo to si z Bratislavy tých čias pamatam, takže to bol návrat do detsva v mojom meste.Ktoré som vtedy mal rád a dodnes stále milujem.

Michal Kubala

Michal Kubala

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Bratislavčan, ktorý je hrdý na svoje mesto. Sťastne ženatý s manželkou, ktorá je nevidiaca, máme adoptovaného syna Jakubka,.Mám rád Country a Folk. Milujem Psy, Kone, Dobré jedlo, Country Hudbu.Ešte jedna vec. Som disortografik, prišlo sa na to neskoro. Takže správna gramatika je nad moje schopnosti. Zoznam autorových rubrík:  PsyMoje temné JASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu