Moje sklamanie s wikipediiou

Bol som a som stále pomerne nadšený užívateľ stránky www.wikipedia.org, jej Slovenskej ale aj Anglickej verzie. Ale toto čo sa stalo ma dosť sklamalo. Pridal som článok, normatívne právne akty, a bol mi vymazaný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Dôvodom vymazania bolo porušenie autorských práv, lebo som definíciu stiahol z www.referaty.sk, táto definícia je všade približne rovnaká, ale keďže sa mi zdala táto najzrozumiteľnejšia tak som ju hodil na www.wikipedia.org a niektorý zo Slovenských múdrych adminov ju stiahol s tým že sa jedná o porušenie autorských práv, lebo text musí byť pôvodný a od autora. Zase sme veci riešili po Slovensky, načo sa trápiť v záujme wikipedie oslovením pôvodneho autora, keď sa dá članok lahšie zmazať. Zaujimalo by ma keby takto riešila wikipedia problémy aj v origináli asi by sa nikde nepohla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Uvediem jeden priklad: kruh: vsetci si spomina mnozina bodov rovnako vzdialených od stredu.

 Aby wikipedia doržala svoje zásady na Slovensku má to definované takto: 

Kruh je množina bodov v rovine, ktoré sú vzdialené od pevného bodu menej než nejaké pevne dané kladné číslo (nazývané polomer), aby sa vyskitovala iba raz.

 Zato v Anglickej verzii je pouzita tato definicia: circle is the set of all points in a plane at a fixed distance
a pri zadani do vyhladávača Google sa mi niekoľko desiatok stránok zobrazilo s touto definícou.

Zle dopadne celý projekt ak si ľudia, ktorý spravujú túto skvelú myšlienku neuvedomia, že každá definícia nemusí byť jedinečná ale môže byť univerzálna.

SkryťVypnúť reklamu

 Aké mate skúsenosti s pridavanim do wikipédie vy?

Michal Kubala

Michal Kubala

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Bratislavčan, ktorý je hrdý na svoje mesto. Sťastne ženatý s manželkou, ktorá je nevidiaca, máme adoptovaného syna Jakubka,.Mám rád Country a Folk. Milujem Psy, Kone, Dobré jedlo, Country Hudbu.Ešte jedna vec. Som disortografik, prišlo sa na to neskoro. Takže správna gramatika je nad moje schopnosti. Zoznam autorových rubrík:  PsyMoje temné JASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu