Kam z peniazmi ?

Pri pomoci mojej priateľke som narazil na zaujímavý fakt ktorý ma primäl zamyslieť sa nad tím ako naši „ zástupcovia“ nakladajú z našimi peniazmi , a ako príklad mi poslúži tzv daň za psa. Sám majiteľom psa nie som ale prinútilo ma to k zamysleniu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Podla poslednej vyhlášky vydané mestom Galanta je táto daň 43 € za psa žijúceho v paneláku, hovoríte si je to logické pri venčení psov vzniká vzniká „odpad“ ktorý jednoducho je treba nejako upratať aby naše mesto bolo pekné a čisté. Avšak vec ktorú si už všimne málo kto ale o nej nehovorí vôbec je fakt že ako sa s týmito financiami narába ? V každom veľkom a modernom meste sú pri väčších trávnatých plochách umiestnené malé plastové kontajnery z papierovými vreckami ktoré slúžia práve na toto upratovanie. Teraz si sami hovoríte áno to je správne za našu daň tieto služby adekvátne … avšak v Galante by ste takéto kontajnery hľadali márne , trávnatý park slúžiaci na venčenie svojich miláčikov ? ten by ste hľadali rovnako márne , naše Mesto Galanta je čo sa týka potreby majiteľov psov ďaleko za priemerom ale cenovo vysoko nad priemerom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz si urobíme menší cenový súčet , Galanta má 15 300 obyvateľov , za predpokladu že v paneláku žije 10 000 to činí 43 tisíc € po pripočítaný obyvateľov žijúcich v rodinných domoch ktorých môže byt povedzme 3000 , kde táto daň činí 5 € dohromady to je 15 tisíc € , dohromady to dáva 58 tisíc € ( a to by činilo 1 747 308 SKK podla aktuálneho kurzu NBS ) ročne.

Táto hodnota je samozrejme hrubo odhadovaná a jej výška samozrejme môže stúpať alebo aj klesať , cieľom bolo iba ukázať že mesto na tejto dani získava adekvátne financie ktorými je schopné sa postarať o potreby majiteľov psov a psov samotných. A ja sa pýtam nie len občanov ale aj politikov a úradníkov samotných kam miznú všetky naše financie keď mesto nie je schopné zaobstarať park z výbehom , alebo kontejnery a to nehovoriac o elektronickom zberači týchto exkrementov. Strácajú sa vo vreckách zlodejov ktorý sa tvária že im ide o blaho ľudia ale v skutočnosti im ide o blaho vlastnej peňaženky.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre menši predstavu prikladám mestá a čiastky ktoré sa platia inde:

Bratislava – Ružinov :39,83 €

Trnava : 33,19

Nitra : 35

Galanta si týmto môže zapísať rekord za najmenšiu starosť a najvyššiu cenu čo je ale bohužiaľ smutné a potrebné niečo s tím robiť. Samé sa to však nestane , je ale potrebné ukázať politikom že sa nenecháme okrádať a sme ochotný bojovať a brániť sa.

Michal Laurinec

Michal Laurinec

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý chalan študent vysokej školy ktorého sa už nebaví pozerať na súčastnú situáciu ktorá vládne v tomto Kocúrkove ktoré si nechá hovoriť Slovensko Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu