GP Žilinka - Víťazstvo či tragédia? Za mňa ako v škole = Právo za 1, morálka za 5 !!!

Písmo: A- | A+

Dnes prišlo k oficiálnemu vysvetleniu rozhodnutí GP a námestníka GP v ostro sledovaných kauzách. Obraz nech si spraví každý sám.

Už sa teda dnes stihol vyjadriť GP Žilinka aj námestník GP Kandera, vyjadrili sa k tomu politici, štamgasti v krčme, ženy pred kostolom , aj Tódová si vypočula TB na chodníku spolu s redaktorom za aktuality.sk. A tak sa tu teda máme v tom našom Bananistane.

Nie som právnik, som laik, ako drvivá väčšina občanov, no počúval som TB pozorne a snažil som sa aj napriek emóciám získať triezvy pohľad na to, čo som počul, a čo je teda napísané v odôvodnení, čierne na bielom.

Pán Žilinka má u mňa aj s pánom Kanderom jednotku z toho, ako dôkladne sa držali zákonov, ako puntičkársky našli všetky znenia ÚS, ktoré plne podporujú ich rozhodnutia a nenájdete tam jedinú právnu skulinku , ktorá by ich vyrušila. V detailoch sa skrýva diabol, ale pán Žilinka sa aspoň v tomto drží svojho hesla...prišiel na GP aby dodržiaval platné zákony SR...a tie hovorili jasnou rečou....pán Žilinka mal na to všetko zákonné právo a nijak nezákonne nepochybil ani on, ani jeho námestník. Zákon dodržali a neporušili. V tomto musím napriek emóciám povedať , že naozaj nijak nepochybili a držali sa len platných zákonov SR. Môže byť niekto vyrušený, či znepokojený neštandardným postupom ako sa vyjadril ÚŠP, môže byť niekto, kto si inak vykladá zákon (lebo to je žiaľ pravidlom, že na 1 zákon máme toľko výkladov ako je počet právnikov) ale v konečnom dôsledku Zákon je Zákon. A tu dodržaný bol. Punktum.

Za prvú časť "skúšky" u mňa ako občana , ktorý platí aj súdnu moc SR dávam za jedna.

Obrázok blogu

Tu by som aj mohol skončiť, ale....od GP sa neočakáva podľa mňa len dodržiavanie platných zákonov. Od GP sa očakáva oveľa viac...od morálnej integrity, transparentnosti, otvorenosti, až po celkovú zmenu systému súdnej moci, ktorá od prevratu naplno degraduje a cíti to naozaj veľká časť občanov, firiem, ktorá sa nevie dovolať roky spravodlivosti.

Z právneho hľadiska sme teda počuli dokonalý profesionálny výklad, no počuli sme aj niečo iné a nepovedal to pán Žilinka. Povedal to medzi rečou pán Kandera, že z vlastnej praxe vie, že existuje mnohokrát kopec dôkazov ktoré, len nemôžu byť pripustené k súdnemu konaniu (lebo vraj boli získané nezákonne) a on musel mnohokrát pustiť ľudí aj keď osobne vie, že pri predložení daných dôkazov by boli uznaní ako vinní. Wau. A sme doma . Koľké roky sa už "vyšetruje" Gorila? Vraj US určil nahrávku ako nezákonne získanú a musel byť originál zlikvidovaný...lebo ZÁKON. Koľkí ľudia v SR sa nemôžu domôcť spravodlivosti lebo si nahrali napríklad výpoveď páchateľa bez jeho vedomia a dodnes im zostal len smútok pre plač? Koľkí majú celé tony dôkazov, ktoré súd zmietol zo stola ako NEZÁKONNE získané. Lebo také sú zákony SR. Punktum? Kdeže ..pán Žilinka....a tu nastupuje morálka, a aj vôľa meniť tento systém tak, aby občanom pomáhal, aby dostával zločincov do basy a aby inštitúcie ako sú súdy a prokuratúra užívali úctu a dôveru . Morálka a vôľa, to je to, čo som žiaľ ani náznakom nezachytil a čo má byť Vašou súčasťou ako GP. Ak nestačí nejaký zápis na spustenie vyšetrovania ako ste podľa zákony tvrdili, tak prečo ten zákon nezmeníme? Ak stačia výpovede nedôveryhodných grázlov a kajúcnikov pri najväčších mafiánskych vraždách 90tych rokov, tak rozmýšľam prečo nestačia výpovede rovnakých dvoch grázlov aj teraz..,čo s tým zákonom? Zmení ho niekto?

Ešte okrajovo k integrite námestníka GP pána Kanderu a len fakticky:

  1. Kľúčovým pre prepustenie Pčolinského podľa KANDERU bolo, že bol obvinený len na základe výpovedí kajúcnikov. To vraj ale NESTAČÍ

    „Tie osoby nie sú motivované snahou o spravodlivosť,” tvrdil dnes aj v rozhodnutí

  2. V Decembri 2020 pre Denník N pán Kandera vraví o kajúcnikoch – na otázku, či sa mu stalo, že ho spolupracujúci obvinený oklamal, odpovedal záporne.Citujem " „Mal som niekoľko prípadov, kde sa takýto inštitút využil, ale mne osobne sa nikdy nestalo, že by ma spolupracujúci obvinený podrazil,“ povedal s tým, že keď pracuje s týmito obvinenými, tak jedna z prvých vecí, ktorú im hovorí, je, že „keď sa zistí, že v niečom klamú alebo si účelovo vyberajú len niektoré veci a niečo zamlčujú, tak naša dohoda končí“.

  3. Integrita jak sviňka..Punktum :)

Po prevrate sme prevzali starý súdny systém so všetkými neduhmi a najmä z perepúťou komunizmom poznačených NAŠICH sudcov a prokurátorov, ktorí vedeli vždy za menší obnos vybaviť pre kšeftárov, zločincov a politických nominantov (všetkých politických strán na SR) v rámci existujúcich zákonov VŠETKO. Teda najmä beztrestnosť a zákonom požehnanú slobodu. Súdy a prokuratúra ohýbajú za krabice od šampanského mnohokrát zákony na prasknutie ,ale vždy si ich obhája, lebo sa vyznajú a majú dobre zaplatené. Pán Žilinka, keby sme zavolali na nové Tehelné pole všetkých ľudí, ktorí sa nedomohli svojich práv za 30 rokov lebo existujúci ZÁKON, tak ho zaplníte a ešte 100 000 ľudí ostane vonku. To je žiaľ , aj napriek vašim značným vedomostiam zákona z časti aj Vaša vizitka. Kde sú v realite tie zmeny systému súdnictva a návrat dôveru v justíciu. Kde sú návrhy zákona tak aby nenapomáhali v ich ohýbaní, ale tak aby sa nemohli obchádzať? Koľko zákonov ste pripomienkovali na základe vlastných skúseností tak aby sa naozaj poškodení domohli spravodlivosti za Vaše prokurátorovanie a mohli byť následne poslancami schválené v NRSR?

Znenie zákonov, diery v nich sú živnou pôdou pre pochybných ľudí , ktorí ich za pomoci spriaznených ľudí na súdoch a prokuratúre zneužívajú lebo...ako ste povedali..dodržiavajú platný zákon. Táto rakovina tu bujnie a oháňať sa len dodržiavaním platných zákon bez ich zlepšovania je Vaše morálne fiasko. Politikov tu nejdem ani spomínať lebo tí si menia zákony vždy tak aby to vyhovovalo ich nominantom v prípade "že sa niečo pototo" - ako príklad práve znenie paragrafu 363 poslednou novelizáciou, ktorú ste spomínal aj na TB (tomu vravím účelovo pripraviť zmenu zákona tak aby niekomu v budúcnosti vyhovovala, bravóóóóó)

Nejdem tu do detailu rozoberať Vašu mieru transparentnosti a otvorenosti, ktorú ste načal útekom pred isto nepríjemnými otázkami pri kauze únosu Vietnamca a zakončil až primitívnym zdôvodnením nezavolania niektorých vybraných médií na Vašu TB. Infantilné zdôvodnenie "Covid opatreniami" to len zabilo. Nuž pri Čižnárovi sa tam vždy vošli všetci a pri rúškach v interiéri ako znie zákon to mohlo byť rovnaké , lebo nie je limitované počtom ktorí by bol prekonaný. Úmysel byť otvorený a transparentný bol skvelý na začiatku, realizácia priam katastrofa. Priznať si, že otázky konkrétnych redaktorov sú Vám viac ako len nepríjemné sú asi nad chrbtovú neexistujúcu kosť. A tiež primitívne odkazy prezidentke že na Vás nejak útočí stáli za to. Citujem prezidentku, ktorá ostala jedine prekvapená nad rozhodnutiami GP plus jej slušné vyjadrenie vrámci jej kompetencie "Očakávam teraz, že v rámci zákonných možností, prokuratúra objasní tie skutočnosti, na základe ktorých k zrušeniu obvinenia došlo a odpovie na otázky, ktoré to vyvolalo"...Wau...to bol že "brutal" útok na Vás alebo zásah to vyšetrovania či rozhodnutí GP....normálne že Verdun.....Hirošima.... Nagasaki.

Ale dôležitý je vždy ZÁKON..čo tam po morálke, zlepšovaniu zlých zákonov...dôležitý je výsledok, aj keď pacient umrel :)

Za mňa ste v otázke morálnej integrity , poukázania na zlé zákony SR v praxi a ich zlepšenia v rámci súdnej moci úplne vyhoreli, za toto máte čistú guľu. Prepadák ako pokazené víno.

Obrázok blogu

Na koniec pre všetkých a aj pána GP jeden úplne vymyslený príbeh, ktorý jednoducho ukazuje aký je náš súdny systém prehnitý a nakazený rakovinou, ktorú skoro nik nechce liečiť, a grázli na nej len profitujú.

Bol raz jeden prokurátor , nazvime ho Fero. Žiaľ, bol natoľko neskorumpovateľný a tým pádom nepohodlný, že sa ho mocní z podsvetia zločinu rozhodli zniesť zo sveta. Nuž nepodarilo sa im to, ale žiaľ jeho manželka sa jedného dňa stratila. Našli ju o niekoľko týždňov. A už jej nebolo pomoci. Medzitým sa stal Fero GP.

O ďalšie dva týždne prišiel Jano na PZSR a do zápisnice uviedol že bol očitým svedkom zločinu, ktorý spáchal Peter. Deň na to neuniesol vinu ani Roman a tiež prišiel spísať zápis čoho bol len svedkom. Hneď sa spustilo vyšetrovanie . Bez podania TO ako sa sluší podľa zákona,Peter sedi v base. Peter vraj strieľal, oni len zakopávali. Roman tvrdil že Peter strieľal ľavou....Jano že pravou rukou. Jano tvrdil že lopata mala hnedú rúčku, Roman že slabohnedú. Jano je vreckár a Roman je už 5X súdne trestaný za drobné delikty..no proste grázli, ale neschopní ublížiť ani myške Peter je tiež známy ako Čistič v prostredí mafie. Vyšetrovanie bežalo pol roka, Fero ako GP sa zákonne pýtal na stav samozrejme a dostal všetky informácie. Zbraň sa nikdy nenašla. Peter mal alibi od svojich 3 kamarátov, že v osudnú noc boli 200 km odtiaľ na žúrke. Žiadni iní svedkovia. Žiadne iné priame dôkazy, ktoré by potvrdzovali výpovede dvoch kajúcnikov vyšetrovanie nenašlo.NIČ. Žiadne video z toho, list s priznaním, GPS z telefónu nula cela nič. Nuž 4 senáty aj Najvyšsí súd videlo zakonné dôvody na väzbu a pripravilo podanie žaloby na súd. Ale zákon je zákon.Obhajcovia podali priamo na GP všetky podklady a žiadali o posúdenie. Fero sa z dôvodu zaujatosti zákonne musel vylúčiť. Takže rozhodoval jeho námestník. A ten rozhodol v rámci zákona a paragrafu 363 a jej novely. Zrušil Petrovi celé obvinenie ako bezdôvodné a jeho zdôvodnenie: Kľúčovým pre prepustenie Petra bolo, že bol obvinený len na základe výpovedí kajúcnikov, ktorí su k tomu nedôveryhodní a to vraj ale NESTAČÍ, tie osoby nie sú motivované snahou o spravodlivosť. Zvyšné dôkazy neboli predložené a tak sa celé obvinenie ruší a niet proti tomu opravné opatrenie"

Fero si po rozhodnutí svojho námestníka sadol vo svojej honosnej kancelárii a povzdychol si......"Čert ber taký zákon, keď umožní zločincom brať ľuďom život a nie sú spravodlivo odsúdení"

Punktum

P.S.: výsledná známka je 3...DOBRÝ...hmmmm..stačí nám v tom marazme aby bol GP len dobrý?.....ako pre koho, že? ...za mňa NIE, nestačí....

Skryť Zatvoriť reklamu