Kúzelník vo vlaku

Novembrový večer, poloprázdny rýchlik rútiaci sa dolným Považím hore do Žiliny. Notebook na kolenách, prekladám si texty na vyučovanie do angličtiny...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

„Dobrý večer, můžu něco nabídnout?... Díky, mějte sa hezky, naschledanou... Dobrý večer, dáte si něco?... Díky, hezkou cestu, naschledanou... Dobrý večer, můžu něco nabídnout?... Díky, mějte sa fajn, naschledanou..." Už zasa sa blíži nejaký ukecaný predavač. Že ho to baví dookola opakovať rovnaké vety pri otváraní a zatváraní kupé?

Pri našom sa pristavil na dlhšie. Spolucestujúci chce niečo na minutie 1,25 euro. „Môže byť aj tá Snickers... A kde sa vzal český mladík na slovenských železniciach?" - „To je dlouhá historie... Maminka je Slovenka,... dělal jsem kouzelníka v Tatralandii,... fakt dlouhá historie... Chcete, ukážu vám kouzlo!" Oči som od notebooku zdvihol už dávno, začínam otvárať ústa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V rukách sa objavila malá ružová šatôčka a po klasickom kúzelníckom triku zmizla. „Chcete? Já vám to vysvětlím! Fakt chcete?... Schovejte ten šátek ve své dlani..." Na to môj starší spolucestujúci berie šatku do rúk a neobratne ju skrýva v pravej dlani, aby ju nebolo vidno ako kúzelníkovi, ospravedlňujúc sa, že on na to nie je stvorený.

„Ale proč ne? Podívejte!" Kúzelník mu otvoril dlaň a z ružovej šatky boli odrazu ružové dámske nohavičky...

Tomu sa hovorí človek na správnom mieste, ktorý nech robí hocičo, tak sa tým baví. A aj vo vlaku slovenských železníc.

Po piatich minútach sa vracia. „Ten chlap si zaslúži za to číslo odmenu.", vravím si. Bežím za ním až do druhého vozňa a pýtam si minerálku. Malú, veľmi drahú, nikdy si vo vlaku nič nekupujem, pokiaľ neumieram.

SkryťVypnúť reklamu

„Za takú cenu by som nemal chuť!", precedil vedľa stojaci starší ujo významne. „Ani ja, ale keby ste vedeli, za čo ja vlastne platím, ujo...", myslím si cestou späť do kupé.

A môj večer po aj tak pestrom dni je ešte krajší. Ďakujem, pán P. Dvořák!

Michal Žarnay

Michal Žarnay

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dosiaľ hlavne učiteľ dospelých ľudí a občiansky aktivista. Píšem o tom, na čo práve najviac myslím. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťŠpanielskoNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu