Kam sa ponáhľajú?

Písmo: A- | A+

Samozrejme, je mi jasné, že majú redaktori na prečítanie správ istý vyhradený čas. To je dané, s tým nemôže nikto z nich nič robiť. Napriek tomu by som privítala, keby im bolo rozumieť. V niektorých- nie je ich málo- vetách, slová

doslova prehltnú a tak si môžeme len domýšľať. Čo nie je nijak zaujímavé, teda pre nás, divákov-máme čo robiť. Aj tým najzdatnejším, ku ktorým sa hlásim, to robí vrásky. 

Mali by sa predsa vyjadrovať zrozumiteľne, aby sa tým, ktorí sledujú obrazovky, dostalo adekvátnej ponuky. Adekvátnych informácií. Neviem si predstaviť, ako riešia takýto prejav ľudia s istým znevýhodnením. Tí musia zapojiť obrátky na viac ako 105 %, aby sa vôbec niečo dozvedeli. Aby sa dostali k nejakým informáciám. Vychádzam pri tom z faktu, že aj ja osobne mám občas problém zachytiť to-ktoré slovo. 

Nie je tomu tak dávno, čo som si musela program pozrieť znova zo záznamu, dokonca ani vtedy som ešte nezachytila všetko dokonale Im to zrejme nevysvetlím. robia svoju prácu, čítajú správy, ostatné neriešia.

Keby sme si na jeden-dva dni vymenili úlohy, uvideli by ako to vyzerá z druhej strany obrazovky. Možno by sa nad sebou zamysleli a znížili rýchlosť.

Ktovie ...

 Helena Michlková

Skryť Zatvoriť reklamu