Nemáš chlopa, nemáš pravdy

Určite väčšine z vás pri tomto výroku napadla scéne Milky z Pásla kone na betóne..., ale bohužiaľ platí to tak. Aspoň na dedine.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)

Pred 2 rokmi som sa s malým, psou háveďou a dnes už bývalým partnerom presťahovala na jednu takúto typickú dedinu. Pokiaľ sme si tam nažívali všetci dokopy, bolo všetko ako má byť. Síce už vtedy sa susedovi nepáčilo, že sa o nich nestaráme a hľadíme si svoje, ale bol relatívny pokoj a kľud.

Od minulého roku som tam sama s malým a mojimi psami. Sused si pravdaže začal dovoľovať, hlavne slovne. Odhliadnuc od všetkých vybraných mien, ktorými ma pravidelne častuje až po posledný útok.

Pravidelne sa stávalo, že keď som vyšla s malým synom na záhradu, tak začal hneď na mňa nadávať. Vždy bola nejaká zámienka dobrá. Niekedy som odignorovala a niekedy som už neodolala a povedala mu späť svoje. Ale posledná akcia bola vyvrcholením.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po pár dňoch som sa konečne dostala z roboty za svetla, že si užijem malého. Vybrali sme sa na záhradu nazbierať našu prvú várku jahôd a už to išlo. Totálne opitá suseda na mňa spustila všetky vybrané slová, manžel jej kontroval a ja som len rozmýšľala, čo sa zase deje. Vraj môj pes ju napadol. Že na mňa podali trestné oznámenie a všetko má nahraté na videu. Reku fajn. Tak si idem skontrolovať plot a tam je tá zrada. Plot je zničený, niekto ho pretlačil, ale určite nie môj pes. Jedine keby si vošiel do susedov cez bráničku, zavesil sa na plot a stlačil ho od ich strany k zemi.

Hovorím, že chcem teda vidieť to video, že či to bol môj pes a pýtam sa aj čo je susede ( no skôr som po nej vrieskala, ako sa kľudne pýtala, to priznávam). Nič mi neukážu, lebo nemusia a on jej vlastne nič nespravil, len sa jej dotkol. Fajn, tak im poviem nech neotravujú a dajú pokoj, nemám chuť sa s nimi baviť. Bohužiaľ... Všetko sa stupňovalo, padali vyhrážky typu, že mi odstrelí psa na mojom vlastnom pozemku a že aj mne to zráta. Fajn, zase som im niečo zahučala naspäť a pobrala sa do domu. Ďalšie dni to stále pokračovalo, pokiaľ som bola sama. Akonáhle prišiel tatík ( môj otec) zrazu sa nič nestalo. Sused sa tváril, že sme najlepší kamaráti. On sa chce vlastne slušne dohodnúť a ja som tá, ktorá robí problémy. Problémy v tom zmysle slova, že ich ignorujem, hľadím si svojho, zveľadujem svoj dom a pozemok, nepúšťam na hlas hudbu. Vadí im, že sa nezapájam do dedinských intríg, nechodím do krčmy na pivo a vlastne, že tam vôbec bývam.

SkryťVypnúť reklamu

Naozaj na dedinkách platí, že sama žena nemôže sa dovolať pravdy. Pretože to tak vždy bolo a u nás stále je. Pýtam sa prečo? Prečo sa žena nebere pre chlapa niekedy ako rovnocenný partner a otiera si o ňu hubu každý sedlák????

Patrícia Michniková

Patrícia Michniková

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milujem zivot a krasne dni a tie horsie nejak prezijem :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnécestovaniezabavaNezaradenépoviedky

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu