Singapur – levie mesto

Jedna znajmenších a najbohatších krajín, no zároveň málo navštevovaná. Toto krásne miesto je zaujímavé už svojim exotickým názvom, no napriek tomu nie dosť lákavé pre slovenských turistov. Prečo? Vdnešnej dobe už navštevujú turisti naozaj zaujímavé destinácie po celom svete, ale Singapur sa nachádza medzi poslednými na našom zozname. Možno si po prečítaní tohto článku aj vy pridáte Singapur na svoj zoznam.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Singapur, dlhý tvar Singapurská republika, je ostrovný mestský štát v juhovýchodnej Ázii. Názov pochádza z kombinácie slov Singha (lev) a Pura (mesto). Singapur v ázijskom regióne vyniká ako jediný štát, ktorý má na prvom mieste úradných jazykov angličtinu. Takže sa nemusíte obávať, že sa "nedorozumiete". Iba ak by ste ovládali aj ďalšie úradné jazyky : čínštinu, malajčinu a tamilčinu.

Singapur dokáže zaujať nie len svojím bohatstvom, ale aj svojimi prírodnými záhradami. A na svoje si prídu aj milovníci architektúry a múzeí. Na dovolenku so sebou môžete kľudne zobrať aj deti, ktoré budú zaručene nadšené tunajšou zoologickou záhradou, či najväčším aquaparkom v Ázii. Pre milovníkov kultúry odporúčam večerné romantické prechádzky v starých čínskych, indických či arabských štvrtiach, v ktorých stále platia staré tradície.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak vás omrzí stará kultúra a prírodné záhrady, určite sa nemusíte obávať . Tento štát podľa devízových rezerv USD v roku 2010 predstavuje 9.pozíciu vo svete so svojím bohatstvom. Spoločnosť Economist Intelligence Unit Singapur označila ako 10. najdrahšie mesto sveta. Takže ak máte dosť našetrené, môžete s radosťou vyraziť na nákupy.

Singapur má jedno z najväčších percent počtu cudzincov , až 36 %. Takže ak sa my Slováci trochu posnažíme, môžeme aj my byť medzi týmito návštevníkmi. Let do Singapuru síce trvá 14 hodín, ale zážitok stojí určite za to. A aby som vás ešte nakoniec povzbudila môžem pridať informáciu o krásnom počasí počas celého roka : 30 - 32 °C. Môžem už len popriať príjemnú dovolenku...J

Dana Micišinová

Dana Micišinová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek,ktorý sa snaží niečo dosiahnuť... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu