Za šťastné konce

Písmo: A- | A+

Protesty na Ukrajine mi otvorili oči. Konečne som si uvedomila zmysel Aristotelovej strednej zlatej cesty.Pravda sa neskrýva v kľukatej ceste, ktorá smeruje na východ alebo v cestičke západnej skrývajúcej mnohé prekážky a nepríjemné prekvapenia.

Stredná cesta sa zdá byť ideálna, v prípade Ukrajiny, je to Ukrajina samotná.

Je mimoriadne náročné nájsť zlatý stred, hlavne v čase, kedy je protest alebo revolúcia, poprípade vojna, pretože v takýchto prípadoch je človek ovplyvňovaný mnohými nenápadnými vplyvmi, ktoré sa ako ploštice vsugerujú človeku do mysle a ten si to ani len neuvedomí a názor, ktorý vytvorí niekto iný a šikovne ho implementuje do ľudskej mysle, považuje za vlastný, nespochybniteľný.

Keď začali protesty na Ukrajine, v prvom rade som si spomenula na všetko, čo som vedela o systéme už predtým a nezabudla som ani na vlastné skúsenosti alebo skúsenosti mojich rodičov pri každoročnej dovolenke na Ukrajine. Napadla ma jediná vec a to, že ak existuje karma a systém- všetko sa raz vráti, revolúcia je výsledok. Raz k tomu muselo dôjsť.

Bytostne sa ma však dotýka, keď niekto vidí situáciu len z jednej strany, takému človeku by som poradila, nech si naštuduje situáciu v krajine pred revolúciou, pretože inak môžu vznikať nedorozumenia.

Taktiež som sa už stretla s názorom, že človek, ktorý sa postaví na nejaký meeting, ktorý sa týka situácií na Ukrajine, je automaticky ovca, ktorá ide s davom. Áno, som jedna z tých, ktorá tam stála a ak toto ma byť hriech, tak som zhrešila. Ak vyjadriť ľútosť nad ľuďmi, ktorí prišli o život, aspoň takto ukázať, že mi situácia nie je ľahostajná, som ovca a pevne verím, že najväčšia.

Niekedy je ťažké nájsť zlatú strednú cestu, ale nie je také náročné nájsť jej začiatok. Avšak, aký je koniec?

Prosím, policajti, nezabíjajte demonštrantov a demonštranti, nezabíjajte policajtov. Prosím, Ukrajinci, nezabíjajte Ukrajincov. Prosím, ľudia, nezabíjajte ľudí, pretože nešťastné konce by sa nikdy nemali čítať deťom pred spaním. Nech sa zastaví násilie, šťastné konce si zaslúži každý.

Skryť Zatvoriť reklamu