Boh je už asi zúfalý

Písmo: A- | A+

Plačúce nahé dievčatko s popáleninami na duši i tele, beží ako o život. Do slova a do písmena. Beží o život pred vojnou, zbraňami a napalmom. Na jej tvári vidieť číre utrpenie, bolesť a akoby nedorozumenie. Prečo ona? Prečo oni? Fotografia Nicka Uta obletela celý svet. Symbol utrpenia, vojny vo Vietname.  ,,Bože, prečo si to dopustil?“  ,,To nie ja, to vy. Ľudia.“

Anna Franková na posledných stranách svojho denníka písala, že sa cíti ako klbko pochybností. Mala to dovolené, bola vo veku zmätenosti. Vojna či nie, dospievala a túžila sa stať novinárkou. Nestalo sa tak a nakoniec ich dvojročná skrýša bola objavená nacistami. Umrela. Symbol nespravodlivosti a túžby žiť.

 ,,Bože, prečo si to dopustil?“

 ,,To nie ja, to vy. Ľudia.“

 Na stene visí plagát s tvárami mŕtvych, ktorí položili život na ukrajinskom majdane. Mená tých, ktorí sú na východe krajiny Ukrajiny a padajú na zem so zatvorenými očami, ktoré viac neotvoria, sa nespomínajú. Je ich príliš veľa. Opäť dochádza k tomu, že si zvykáme na dennodennú tragédiu. Nie je to len Ukrajina, je to celý svet. Symbol neustáleho opakovania.

 ,,Bože, prečo si to dopustil?“

 ,,To nie ja, to vy. Ľudia.“

 Stephen King v jednej svojej poviedke písal o pekle ako o neustálom opakovaní sa tej istej udalosti, tragédie alebo momentu.

 Drahí priatelia, ak je to pravda, tak viete, čo to znamená. Vitajte v pekle, dvere sú otvorené pre každého.

 ,,Bože, prečo si to dopustil?“

 ,,To nie ja, to vy. Ľudia.“

 

Skryť Zatvoriť reklamu