Spájame statočných: Oto Žarnay

Diagnóza je známa. Krajina nám hynie na korupciu. Existuje nejaký recept? Azda výmena politikov? Neúčinné. Defenestrácia? Nedemokratické. Tak aspoň zákon o ochrane bojovníkov s korupciou? Nepriechodné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Tedaniet vhodnej medicíny?!

Aleje. Účinná látka sa volá občianska statočnosť. Medzi jej vyznávačov pribudolvzácny človek. Oto Žarnay. Učiteľ, ktorý poukázal na zmluvu, čo jeho školunetransparentne oberala každý mesiac o 500 € a nemlčal o tom. Napokonbol nielen učiteľom, ale aj predsedom rady školy. Zmluvu riaditeľ školynásledne zrušil a učiteľa Žarnaya z organizačných dôvodov prepustil.Stal sa po sedemnástich rokoch práce prebytočným. No nebol sám. Výpoveď dostalešte jeden jeho kolega, Milan Matejovský. V mlčiacom profesorskom zborebol totiž jediným, kto Žarnaya podporil.Algoritmus zla je tak úboho fádny... 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K hlbokémuspoločenskému mlčaniu má právo pridať sa každý z nás. Život učí, že je toužitočný postoj. Pomáha mať pokoj a prežiť.

Existujevšak omínavý pocit, že len pokojne prežiť je pre naplnenie života akosi málo.Ak to cítite podobne, príďte v stredu 14. augusta 2013 o 15:45 doKošíc pred Obchodnú akadémiu na Polárnej ulici. Učiteľovi Otovi Žarnayovi tubude vzdaná verejná pocta a za odvahu v boji s korupciou mu budeudelený Rád Ďurka Langsfelda. Zároveň bude odtiaľto najvyšším predstaviteľomSlovenskej republiky adresovaná naliehavá žiadosť. 

A propos- poznáte osud Ďurka Langsfelda? Učiteľ, bojovník, ktorý v roku 1849nevymenil svoje presvedčenie za ponúkanú milosť. Jeho slová spod šibenice mocneprevrávajú do našich svedomí aj dnes:„Teraz ma súdia nepriatelia, no raz ma budú súdiť Slováci a pred nimi bysom chcel obstáť“. Táto veta je vysokou koncentráciou oslobodzujúcehoelixíru morálky. Sú naozaj silnejšie a väčšie veci, ako osobná pohodaa šťastie. Skúsme práve preto na stretnutí v Košiciach pretlmočiťLangsfeldov odkaz takto: „Trocha sa dneso svoju prácu naozaj bojíme, no raz by sa nás mohli naše deti spýtať,prečo sme vtedy mlčali. A pred nimi by sme chceli obstáť“.

SkryťVypnúť reklamu

Mottoverejného stretnutia v Košiciach je SPÁJAME STATOČNÝCH.

Prídete?

Ján Mičovský

Ján Mičovský

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hľadal som lesnícku pravdu za dverami generálneho riaditeľa, ministra, premiéra, prezidenta... Teraz klopem na bránu parlamentu. Ja tú pravdu nájdem. www.spajamestatocnych.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu