Ficove dno

Igor Matovič opäť raz na seba strhol mediálnu pozornosť. Razia v Regionpresse, kardinálne obvinenie Fica a vzápätí trestné oznámenie nahnevaného premiéra...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

Nepochybujem, že to časť verejnosti, ktorá nachádza istoty v personálnej postupke Mečiar – Slota – Fico, okomentuje tradičným: „Šašo jeden...!“. Nepochybujem však ešte o niečom inom: forma Matovičovho správania je zlovestnému obsahu Ficovej politiky úplne primeraná. V zvláštnej krajine, kde majú nositelia korupcie tradične menšie problémy, ako tí, ktorí na korupciu poukazujú, je doprosovanie sa spravodlivosti úplne zbytočné. 

 Nie, nevidím do všetkých Matovičových pohnútok, ale jedno môžem povedať s úplnou istotou: Nikdy sa nestalo, aby klamal, či nedodržal slovo. Základnú hodnotu, ktorú originálne vniesol do politiky - vstup ľudí do Parlamentu, závislých len na svojom svedomí - nikdy ničím nespochybnil. V systéme, kde sa poslanecké stoličky prideľujú z politických centrál za odmenu tým, ktorí majú nekriticky slúžiť moci, to vôbec nie je málo. Naopak, je to veľká vec, pretože sa konečne našiel politik, ktorý jednoznačne naplnil slová Ústavy ( pozri čl.73, ods. 2). Práve pre túto jedinečnú hodnotu, ktorá zjavne berie politickej chobotnici pokoj, nepochybujem, že do rodinnej firmy Matovičovcov nevstúpila NAKA, ale všemocná ruka Roberta Fica. Pretože nič, čo by vzbudzovalo pocit, že nad mocenskými mechanizmami štátu existuje nezávislá kontrola, dnes neexistuje. Za svoje presvedčivé víťazstvo vo voľbách si Robert Fico kúpil všetkých a všetko. Táto politická krátkozrakosť ho teraz dobieha, pohár víťazstva sa mení na kalich horkosti. A keďže sa mu nepodarilo uniknúť do prezidentského paláca, bude si ho musieť vypiť do dna. Tam sa nájde všeličo, možno aj letenka do Belize. Jednosmerná. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Nedávno som bol v Dolnej Strehovej, v kaštieli Imre Madácha. Zájdite si niekedy tam, expozícia venovaná Ľudskej tragédii je skvostná. A stopäťdesiat rokov stará vízia sveta, ktorý sa rúti do humanitárnej a ekologickej záhuby varovná. Madách však ponúka nádej: Za lepší svet nám treba bojovať. Som životu vďačný, že môžem s Igorom Matovičom stáť na správnej strane barikády. A bojovať s ním dobrý boj.

Ján Mičovský

Ján Mičovský

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hľadal som lesnícku pravdu za dverami generálneho riaditeľa, ministra, premiéra, prezidenta... Teraz klopem na bránu parlamentu. Ja tú pravdu nájdem. www.spajamestatocnych.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu