Pán Matovič, urobili ste vážnu chybu!

Štátne symboly sú pre mňa nedotknuteľné. Nemám rád, keď ľudia na ulici pri zvukoch hymny nezastanú. A zo štátnej vlajky by som si vetrovku určite ušiť nedal. Asi aj preto ma gorilie trojvršie  s banánovým dvojkrížom na fasáde Národnej rady Slovenskej republiky nepríjemne zaskočilo. Súvislosti sú však zložitejšie...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Možno poznáte počítačom vytvorené mozaikové obrazy, z ktorých sa grafické posolstvá vynoria až vtedy, keď sa na ne nedívate priamo, ale pohľad upriete kdesi za ne. Skúsil som sa takto pozrieť na ten nedôstojný znak skorumpovaných politikov, ktorý odsúdil sám predseda NR SR. To, čo sa mi postupne pred očami vynáralo, bolo už, na rozdiel od znaku dôstojné. Uvidel som tam kultivovaných ministrov pôdohospodárstva, ktorí hovoria o tom, ako im veľmi záleží na lesníkoch. Jeden z nich sa dokonca pasoval za ich otca. Zjavil sa tam najvyšší generálny riaditeľ, skutočná odborná autorita, ktorý rád skladal šikovným lesníkom svoju osobnú poklonu. Spoza banánového znaku sa mi vynoril aj iný generálny riaditeľ, len o niečo nižší, ktorý má za sebou výsledky i najvyššie ocenenia. Za ním už čaká ďalší, ktorý chcel drobné pochybenia toho predchádzajúceho napraviť. A po ňom ešte jeden, ktorý vyjadril zmierlivú nádej, že nám všetkým predsa ide o dobrú vec. V rade stojí mnoho ďalších dôstojníkov, ktorí velia na nižších palubách štátu, sľubujúc mužstvu prosperitu. Obraz zabieha aj vysoko, do vznešeného zeleného salónika úradu vlády, kde premiérov osobný poradca – hľa, tiež kedysi lesník! – tlmočí záujem svojho šéfa, dať veci na poriadok. Toľko krásnych obrazov! A takí úctyhodne dôstojní muži! Dobré spôsoby. Kultivované slová. Úsmevy. Je mi to naozaj blízke. Veď slušní ľudia sa napokon vždy dohodnú.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slušní ľudia? Hmm... Vari môže byť slušný niekto, kto štátnu firmu, ktorú riadi nehanebne drancuje, aby tak naplnil svoje nízke politické poslanie a pravdepodobne aj niečo iné?! Môže byť slušný niekto, kto namiesto odstránenia neporiadku odstraňuje tých, ktorí naň poukázali?! Môže byť slušný najvyšší hospodár štátu, ktorý nemá pre ľudí, čo odvážne chránia majetok republiky pred zločinnými politikmi, ani slovo uznania? Môžu byť slušní tí, ktorým vadí, že chcete zachrániť štátu dve miliardy korún, pretože ich zväzujú slizké nitky politického bratstva?! Môže byť slušný človek, ktorý z peňazí nás všetkých prepláca prácu v hodnote 50 tisíc vždy sumou o jednu nulu dlhšou ?! Môže byť slušný riaditeľ, ktorý špinavú súťaž, čo pripraví štát o milióny, legalizuje ešte špinavším dvojstránkovým auditom za ktorý ten istý štát zaplatí ďalšie dva milióny?! A môžu byť slušní ľudia, ktorí túto hrôzu vyšetrujú tak, aby nikdy nič nevyšetrili...?

Skryť Vypnúť reklamu

Úctyhodní muži. Len čo je pravda. Pán Matovič, už viete, kde ste urobili vážnu chybu? Ten znak mal byť oveľa, oveľa väčší.

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde.

Ján Mičovský

Ján Mičovský

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hľadal som lesnícku pravdu za dverami generálneho riaditeľa, ministra, premiéra, prezidenta... Teraz klopem na bránu parlamentu. Ja tú pravdu nájdem. www.spajamestatocnych.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu