Ako sa čaká na iPhone v Poľsku

Naši severní susedia vynašli najlepší marketingový ťah.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Tak ako aj u nás, tak aj v Poľsku začal Orange predávať "mobil" iPhone. No pre tých, čo nevedia, čo je to iPhone (musí vás byť ohromne málo), poviem len toľko, že iPhone je vecička, ktorá vie veľa pekných vecí a dokonca vie aj telefonovať. V Amerike na ňu čakali ľudia v radoch aj dva dni, aby sa dostali k svojej hračke. Apple spravil svojmu výrobku takú propagandu, že iPhone sa stal populárnejším ako hamburger. 

Je však známe, že Amerika sa dosť líši od Európy. A aj Američania sa líšia od Európanov. S tým však akosi nepočítali európsky poskytovatelia mobilných služieb. Hlavne Orange v Poľsku. Záujem o iPhone v Európe nie je taký veľký, pretože ani samotný Apple nemá napríklad v postkomunistických krajinách taký veľký ohlas ako napríklad v západnej Európe. A ak sa aj v Európe čakali dlhočizné rady, v ktorých by ste videli ľudí so spacákmi ako sa nevedia dočkať svojej drahej zbytočnosti, tak ste na omyle. V Poľsku to vyriešili jednoducho. Ich rady boli jednoducho "fake". Orange sa priznal, že v Poľsku najal hercov-dobrovoľníkov, aby stáli v rade a predstierali, ako sa tešia na iPhone. Podľa blogu Mashable , je to tým, že v Európe ľudia nebudú ako blbci stáť v radoch a škriabať si oči, za niečím, čo si môžu kúpiť neskôr a ešte možno aj lacnejšie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pekné aspoň je, že sa Orange v Poľsku priznal hneď, akoby to z neho mali ťahať. Však čo je na tom zlé, že ľudia proste nechcú niečo, čo je v podstate nepotrebné. U nás je mobilný internet tak či tak drahý, WiFi siete nie sú úplne všade a ľudia si tu len prednedávnom zvykli použivať internet na počítači, nie to ešte na mobile.

Ondro Mikláš

Ondro Mikláš

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajný chlapík s foťákom a klávesnicou, ktorý rád fotí to čo vidí a opisuje veci, ktoré má rád a ktoré ho zaujímajú.Všetci ste tu vítaní a ak sa Vám tu páči, tak sa nebojte pridať komentáre či zdieľať články na sociálnych sieťach. Za to budete mať u mňa veľké pivo. Zoznam autorových rubrík:  ZážitkyTechHudbaPrázdne slováSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu