Takže ryžová kaša nie. Ďalej máme v ponuke mrkvičku, zemiak a jablko. Mrkva v obchodoch až štípe od dusičnanov, zemiaky sú pod šupkou plesnivé a jablká voňajú a chutia ako polystyrén. Jablková detská výživa chutí ako polystyrénový puding. Broskyňová ako polystyrénový puding s broskyňovou príchuťou. Panadol pre deti rozvoniava za syntetickými jahodami, nadôvažok je zafarbený na cukríkovoružovú. Zdravému novorodencovi sa štandardne predpisuje vitamín D a K. Jediná vhodná voda pre bábätko je kojenecká.
Teraz pravdepodobne vyzerám ako ekoteroristka živiaca sa výlučne vlastnoručne dopestovanou bioďatelinou a naklíčeným prosom. No ja iba nerozumiem, načo je sotva polročnému dieťaťu umelá vanilková príchuť. Prečo prakticky neexistuje alternatíva k nekvalitnym základným potravinám. Či kojenec, ktorý jahody v živote nevidel, potrebuje ich syntetickú chuť v lieku a či si ju nadôvažok asociuje s ružovou farbou a inú by neakceptoval. Vraj materské mlieko obsahuje málo D vitamínu. Nuž, nezdá sa mi, že by matka príroda bola taká nedôsledná a stravu, ktorá ma pokrývať všetky potreby kojenca do pol roka, vyrobila deficitnú. Ani som si nevšimla, že by sa iné cicavce, ktoré nemajú k dispozícii farmaceutický priemysel, klátili s rachitídou a vykrvácané. Tiež by ma zaujímalo, akú výhodu má oproti zdravotne nezávadnej vode z vodovodu kojenecká voda v PET fľaši, do ktorej sa počas dvojhodinového pobytu na slnku pred skladom obchodu vylúhovali výživné monoméry.
Chápem to tak, že pre naše potomstvo je najlepšie zvykať si na čínsky cesnak a poľské kurčatá čo najskôr. Hoci v tomto kontexte mi tá jahodová príchuť príde nadbytočná, keďže o pár rokov budú cesnak a kurčatá chutiť nielen iba hnusne, ale aj rovnako.
Aktualizované 24.10.: http://blog.sme.sk/diskusie/dpl/14724444/Mami-co-je-to-krava.html