Mládež „naša budúcnosť"

Písmo: A- | A+

Všade navôkol nám vštepujú do hlavy, že budúcnosť je v našich deťoch, ale je tomu skutočne tak? Doba sa za posledných 20 rokov riadne zmenila a človek sa musí prispôsobovať novým tradíciám, zvykom, spoločenským bontónom či rôznym skupinám, s ktorými vyrastá. Osobne sa bojím tejto doby a tejto mládeže, ktorá už nevie čo je dobré a správne. Mladé rodiny sa boja priniesť dieťa do tejto doby z dôvodu strachu, narastajúceho násilia, šikany, rasistických útokov a zosmiešňovania. Áno, čomu dieťa nerozumie , tomu sa vysmeje, ale v dnešnej dobe je tendencia takýchto útokov šokujúca. A to som nezmienil rôzne sexuálne či krvavé útoky, ktoré sú v dnešnej dobe na bežnom poriadku. Ľudia vinia rôzne veci, prevažne rôzne druhy zábav ako hranie hier, TV, kde je násilie na bežnom poriadku. Ale je tomu skutočne tak?

Dnešná doba je veľmi uponáhľaná, z bohatých sú bohatší a z chudobných ešte chudobnejší a ľudia nemajú toľko času sa starať o svoje ratolesti, ukázať im správny smer, akým by sa mali ich životy uberať a to je veľmi zle, škodia tým nielen rodinnému prostrediu, sami sebe, ale hlavne ich deťom, ktoré si potom musia nahrádzať výchovu, ktorú im mali dať ich rodičia musia dobehnúť u svojich priateľov či spoločenských skupín, do ktorých sa pridávajú.

Ale otázka je či je to až tak dôležité. Ľudia sa musia prestať spoliehať na výchovu pomocou médií či rôznych pestúnok. Základnou chybou je problém v komunikácii. Tak ako aj vo vzťahu dvaja ľudia musia medzi sebou komunikovať, aby ich vzťah bol krásny a vydržal na cely život, tak aj komunikácia medzi dieťaťom a rodičom je jedna z najdôležitejších veci. Samozrejme láska, neha, opatera a ochrana svojho potomka je veľmi dôležitá, ale bez komunikácie to nikam nevedie. Tak už prestaňme sa spoliehať na iných, aby vykonali našu prácu a vezmime to do svojich rúk! Pravda síce je, že naši predkovia mali iné metódy na výuku svojich ratolestí, ale zamyslime sa nad tým, v dnešnej dobe je tu toľko zákonov, podávania žalôb, ochrán a podobných výmyslov ako je lacná zábava, plytký humor z TV a podobné dnes „moderné“ veci“, ktoré sú síce „cool“, ale nie moc dobre vplývajú na mládež.

Načo sú také ochrany mládeže, ktorá toho ani nevyužíva, ale skôr zneužíva vo svoj prospech a uľahčenie si dospievania? Dnešná mládež si myslí, že výchova je taká, aká bola v minulosti, ale nie je tomu tak, samozrejme nie je dobré praktizovanie násilia na vlastných deťoch, ale tvrdšia výchova a snaha prejaviť lásku je dôležitá. Potom to dopadá tak, že po školách sú mladi díleri drog, bezpečnostné kamery, ochranné služby či dennodenné kontroly pri detektore kovu.

A nikto nevie čo s tým má spraviť, pretože priveľké zásahy do života ľudí znamenajú straty hlasov pri voľbách. Ale tieto problémy sú tými hlavnými problémami doby, ale skoro nikto sa o to nezaujíma, veď prečo by aj mali. Tak si vstúpme prosím vás do svedomia pri čítaní tohto malého a krátkeho príspevku a začnite sa o svoje deti viac zaujímať. Možno si to neuvedomia teraz, ale o pár rokov si toho začnú vážiť a povedia vám, ako bolo veľmi dobre, že ste k nim začali prejavovať svoju lásku, nehu, city a hlavne ochotu.

Skryť Zatvoriť reklamu