reklama

Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?

Parlamentné voľby v roku 2020 na Slovensku dopadli tak, ako dopadli. Pre niekoho veľmi dobre a pre niekoho katastrofálne

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Dovolím si tvrdiť, že OĽANO zrejme ani neverili na víťazstvo v parlamentných voľbách, aj keď v kútiku duše počítali v dobrým výsledkom. Alebo naozaj vedeli, že tieto voľby vyhrajú? Podľa toho, ako sa Matovič správal, ako sa vyjadroval na adresu vtedajšiej vládnej strany SMER-SD pred voľbami, si bol celkom istý, že voľby v r. 2020 určite vyhrá. Čo viedlo Matoviča k tomuto presvedčeniu, vie najlepšie ,len on sám. Možno, že sa raz verejnosť dozvie niektoré podrobnosti o voľbách v r. 2020. Ako sa vyjadroval v zahraničí na adresu niektorých politikov / Počiatek, Fico ap./ že im všetko zoberie, čo nadobudli pochybným spôsobom / na jednom videu je pred Počiatkovou vilou / je to verejne dostupné video/ a ďalšie videá. Skrátka, stelesnená spravodlivosť a všetkým nasľuboval aký bude spravodlivý ap. Po voľbách, sme sa všetci presvedčili, ako Matovič klamal, resp. oklamal všetkých, ktorí ho volili, aj nevolili. Remišová to isté.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V týchto dňoch, keby sa konali voľby do NRSR, terajšia vladna koalícia , by sa určite do parlamentu nedostala / SaS určite nie, SME rodina tak isto, Za ľudí, ani nehovoriac./ , pravdepodbne ani OĽANO by sa nedostalo do parlamentu. Všetci lídri strán tejto vládnej koalícii, sú si toho vedomí a urobia všetko, aby dokončili toto volebné obdobie. Vedia veľmi dobre, ako ich občania Slovenska hodnotia a čo si o nich myslia. Im to zjavne nevadí, pretože sú pri moci a majú ústavnú väčšinu. Môžu si schváliť všetko , čo sa im bude hodiť , aby mohli vládnuť. Ústava SR a dodržiavanie zákonov Ústavy SR im nič nehovorí. Stále si predlžujú núdzový stav, kde je okrem iného zákaz zhromažďovania sa na verejnosti ap. A keď sa bude končiť ich volebné obdobie, môže sa stať, že si schvália , aby sa voľby nekonali. Aj to je veľmi reálne. Terajšia vládna koalícia sa veľmi bojí protestov, preto ten núdzový stav.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Predpokladajme, že nasledujúce voľby do NRSR , sa budú konať v riadnom termíne. 

Po voľbách v roku 2020 boli tieto výsledky:/obr/

Ak by sa OĽANO dostalo do parlamentu, reálne by sa nemalo stať víťazom volieb. SaS, SME RODINA a ZA ĽUDÍ sa do parlamentu asi nedostanú. Ak by nasledujúce voľby v roku 2024 vyhral SMER-SD, mal by vážne problémy s vytvorením koalície, aby mohol vládnuť. Vychádzam s údajov a výsledkov volieb v roku 2020. Ak by sa dostali do parlamentu, SMER-SD,LSNS, KDH, SNS, HLAS, MOST-HÍD, prípadne ďalšie mimoparlamentné strany, bolo by to veľmi ťažké pre víťaza volieb zostaviť koalíciu. Na voľby do parlamentu v roku 2024, si musíme ešte počkať, ak nebudú predčasné voľby.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu
Milan Koval

Milan Koval

Bloger 
  • Počet článkov:  51
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Denno denne sme všetci konfrontovaní s udalosťami v politike, v poľnohospodárstve, školstve, zdravotníctve ap. Preto budem reagovať svojmi článkami na tieto oblasti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu