Náš čas

Čas každého organizmu a každého z nás začal plynúť v okamihu spojenia sa zárodočnej bunky otca s bunkou matky. Ako bude tento čas vývoja prebiehať, závisí od miesta a podmienok postredia kde k tomuto spojeniu došlo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Naše miesto na Zemi sa môžeme pokúsiť nájsť, alebo určiť ešte počas nášho života, ale vo večnosti a nekonečnu ho budeme veľmi ťažko hľadať. Čas je dimenziou pohybu a zmeny. Máme čas prítomný, minulý a budúci. Je to fenomén pominutelnosti, pretože to čo je teraz, za chvílu už nebude. Čas meriame dĺžkou toho čo bolo a čo bude. Čas každého znás meriame z praktického hľadiska, od narodenia až po definitívny odchod do iných dimenzii. Miesto, kde tento čas beží, je realita, pretože vždy sme na nejakom mieste, či nuž staticky v určitom priestore, pozíciou v spoločnosti, v rodine, v zamestnaní, v konaní alebo v myšlienkach a spôsobe života.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čas každého organizmu a každého z nás, začal plynúť v okamihu spojenia sa zárodočnej bunky otca s bunkou matky. Ako bude tento vývoj prebiehať závisí od miesta kde k tomuto spojeniu došlo. Je to telo matky, ktoré vytvára prostredie zárodku života. Podmienky prostredia v maternici vytvára organizmus matky, jej telesný a duševný stav. Matka má bezprostrednú zodpovednosť za zdravý vývoj nového tvora, za jeho životné prostredie v jej tele od splodenia až po pôrod. Matka však nemôže byť jediná zodpovedná za vznik a vývoj nového organizmu, či už je to ľudský, alebo živočíšny. Pri živočíšnom si príroda na to vytvára vlastné rodové mechanizmy, ktoré smerujú k zachovaniu druhu. Ľudská spoločnosť má vo svojom genetickom vybavení základ v rodovom spoločenstve. Rodina má zodpovednosť za životné prostredie a podmienky pre život matky ako nositelky života. Nielen rodina, ale aj spoločnosť zodpovedá za život a zdravie novej populácie (Aj to je politika!) 

SkryťVypnúť reklamu

Rodičia podielajúci sa na stvorení nového života si musia uvedomiť, (pred počatím!) či sú a budú schopní zabezpečiť zdravý a dôstojný život budúceho potomka. Túto zodpovednosť, pri vytváraní podmienok, majú nielen pre fyzické, materiálne, ale aj pre psychické a vedomostné schopnosti nového tvora, ako pre jeho osobný život, ale aj ako platného člena ľudského spoločenstva.

Náš čas, od príchodu na svet, má tri základné obdobia, Prvé-juvenilné je v rukách našich rodičov a rodiny, ktorá sa stará o našu prípravu na obdobie našej zrelosti. V druhom období-plného rozkvetu, sa sami stávame zodpovední za to aký bude náš život. Tretie-seniorské obdobie je čas, kedy nám ubúdajú sily a potrebujeme tých, ktorým sme zabezpečovali prvé obdobie života.(To sú klasické tri groše z rozprávky.)

SkryťVypnúť reklamu

Náč čas plynie od počastia až po náš odchod z tohoto sveta a je aj v našich rukách!

Milan Ružička

Milan Ružička

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milan Ružička, emeritný profesor na UKF v Nitre, zakladateľ Ústavu krajinnej ekológie SAV a spoluzakladateľ Fakulty ekológie a environmentalistiky TU vo Zvolene. Pôsobím na Katedre ekológie a environmentalistiky FPV UKF v Nitre. O prírodu som sa zaujímal už v mladých rokoch ako tramp a neskôr skaut. To ma priviedlo na štúdiá prírodných vied, špeciálne geobotaniky. Spojenie vegetácie s vlastnosťami krajiny, vo mne vyvolalo záujem, ako je možné pochopiť krajinu ako prostredie pre život človeka. Postupne som objavil spôsob a metódu indikácie vlastností krajiny tak aby človek mohol v nej rozumne a ekologicky optimálne hospodáriť. Uvedomil som si, že tieto poznatky je potrebné sprístupniť ďalším generáciám pre ich využitie. V princípe ide o to, aby sa človek v krajine choval tak, aby v nej prežili aj deti a ich deti. Zoznam autorových rubrík:  Socialne, PolitikaSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu