Štvrtá funkcia,štvrtý plat.

Štvrtá funkcia, štvrtý plat? V dnešnej dobe luxus. Možné? Nemožné? Na Slovensku možné, v dnešnej dobe divné. Politici môžu, obyčajný človek nie. Obyčajný človek má ledva jedno zamestnanie. Dôchodcom je upierané privyrobenie, študentom je upierané privyrobenie atď. Menia a vytvárajú sa zákony proti ľuďom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Dnes som sa dočítal, že primátor Žiliny zobral funkciu predsedu dozornej rady NDS. Nič prekvapivé, pokiaľ by už nešlo o jeho švrtú štátnu funkciu. Popri šéfovaniu Žiline je aj poslancom v parlamente a poslancom v Žilinskom samosprávnom kraji. Úprimne napíšem, že ja som mal istý čas dve zamestnania, popri svojej práci som mal ešte živnosť. Poctivo som robil a odvádzal odvody. Nebolo to jednoduché. Skôr to bolo náročné, hlavne časovo. Doma som skoro ani nebol. Tak nechápem, ako sa dajú robiť poctivo štyri funkcie súčasne. Potreboval by som poradiť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jednoznačne sa vládnuca strana Smer chopila príležitosti a delia si funkcie. Nič nové. Každá vláda si obsadzuje svojich nominantov. Diktátorská strana akou je Smer oklamal všetkých voličov či sa to niekomu páči alebo nie. Smer sa tu hrá na spasiteľov. Dvadsať rokov počúvame, že treba šetriť. Ja už nechcem dávať štátu len tak peniaze aby sa niekto nabalil. Škoda že voľby dopadnú tak ako vždy. Bola možnosť niečo zmeniť a dať šancu aj novej strane. Politika sa nemá miešať s biznisom a kšeftami. Problém našich politikov je ich arogancia a klamstvo. V tomto to vedia. Zabudol som na zapredanosť. Každý sa niekde niekomu pchá. Každý jeden politik v parlamente, ktorý fakt nič nerobí pre ľudí je pre mňa sviniar. Použil som mierne slovo. Na jazyku mám iné, tvrdšie slovo.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže ak štát chce šetriť, nech šetrí od seba.Nie len od nás. Alebo nech ľuďom neodopierajú to čo sami politici robia.

Zarazilo ma keď primátor Žiliny vyzýva žilinčanov,žilincov na zbierku, ktorá by pomohla pri rekonštrukcii Národnej ulice v Žiline. V poriadku, pekná myšlienka. Len ma to háčik. Mesto dáva súhlas na vjazd áut. V prvom rade dlažba sa zničila autami podnikateľov,čo majú firmy na ulici. Nech v prvom rade pýta pán primátor od nich. Ďalší háčik, v meste sa zvýšili dane a to poriadne. Nevidím dôvod na zbierku. Takto len štát využíva ľudí rôznou zbierkou a tým si šetrí vlastnú kasu z ktorej aj tak my všetci nič nikdy nebudeme mať. Len si pekne vždy podelia nejaké tie pártisícové odmeny z našich peňazí. Darmo tu každý Smerák bude tvrdiť, že nie sú peniaze. A kto dá ľuďom peniaze napríklad z rôznych katastrof? Bežný človek sa zbiera na onkológiu, na zdravotníctvo, na živel.pohromy, na útulky, na pamiatky a na veľa ďalších zbierok. Sú rodiny čo nedostali ani po dvoch rokoch ani cent od štátu. Sú rodiny, ktoré musia vyžiť z pár eur. Človek pomôže, ale predsa všetko nebudeme riešiť za štát my.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak povie človek zo štyrmi funkciami prispejte, neviem či sa mám smiať alebo plakať.

Milan Smetana

Milan Smetana

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím si,že som ako každý iný človek.Pracujem,mám rodinu.Snažím sa byť zodpovedný a beriem život reálne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu