Novobanský kandidát, ktorý porušuje zákon!

Zákon číslo 369 nesie meno Zákon o obecnom zriadení. Je to zákon zákonov pre obce  mestá, niečo ako biblia pre každého starostu a primátora. Zákon ktorého aspoň čiastočná znalosť je predpokladom k úspešnému vykonávaniu funkcie poslanca, či primátora. Zákon ktorého aspoň čiastočná znalosť sa očakáva od každého kto sa uchádza o verejnú funkciu v obci alebo meste. Zákon, ktorého porušenie sa chápe ako zlyhanie a odmietnutie pravidiel a zároveň dôkaz buď nekompetentnosti alebo arogancie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Už niekoľko volebných období po sebe so zvedavosťou čakám predovšetkým na komunálne voľby a zvlášť na volebnú kampaň s nimi spojenú. Už roky sa pravidelne v kampani objavujú ľudia, ktorý porušujú Zákon o obecnom zriadení. A viete prečo? Nuž preto, že hneď prvý paragraf a jeho písmeno „b“ hovorí jasne:

Symboly obce

(1) Obec má právo na vlastné symboly. Obec, ktorá má vlastné symboly, je povinná ich používať pri výkone samosprávy. Symboly obce sú erb obce, vlajka obce, pečať obce, prípadne aj znelka obce. Právnické osoby zriadené alebo založené obcou, iné právnické osoby a fyzické osoby MÔŽU POUŽÍVAŤ SYMBOLY OBCE LEN SO SÚHLASOM OBCE .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čiže, ten kto nepožiada o súhlas jednoznačne porušuje Zákon o obecnom zriadení. Áno aj v Novej Bani máme takého kandidáta. Kandidát na primátora Juraj Valentovič, ktorý sa vo svojom programe chváli, že vo verejnej správe odpracoval 17 rokov, žiaľ ZLYHÁVA ešte skôr než mu čo i len jeden volič stihol hodiť svoj hlas!

Na základ zákona číslo 211 o slobodnom prístupe k informáciám som sa mesta Nová Baňa pýtal, či si dotyčný splnil zákonnú povinnosť a požiadal o súhlas s využívaním mestských symbolov vo svojej kampani. Odpoveď úradníčok znela NIE. Áno Juraj Valentovič ako kandidát ZLYHAL.

Obrázok blogu

Preto sa pýtam, pokiaľ kandidát na primátora Valentovič už v predvolebnom boji nerešpektuje základný zákon samosprávy, úmyselne alebo z nevedomosti ho porušuje, tak čo naše mesto čaká v prípade, že sa nebodaj ujme primátorskej stoličky?! Odpoveď si doplňte sami.

SkryťVypnúť reklamu

Viete, nechce sa mi veriť, že by si kandidát na primátora aspoň zbežne, alebo aspoň prvú stranu Zákona o obecnom zriadení neprečítal a nevšimol si tento paragraf.

Opäť sa teda potvrdzuje to, že už roky sa o verejné funkcie uchádzajú ľudia, ktorým chýba elementárna úcta k zákonom a ich dodržiavaniu. Už roky opakujú viac menej úmyselne tú istú chybu, porušujú ten istý zákon.

Ja takýchto ľudí voliť nechcem a ani nebudem! 

Miroslav Budinský

Miroslav Budinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som pravičiar, ktorý nikdy nefajčil trávu. Milujem hory, doly,lúčiny a bystriny. A tiež si myslím že jadrová energia je zelená, že kradnúť by sa nemalo a november 1989 bolo správne rozhodnutie! Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu