Eurovoľby

Európska únia musí prevziať iniciatívu v snahe nájsť riešenia ekonomickej krízy, vyhlásil pred poslancami EP britský premiér Gordon Brown a preto sa treba veľmi vážne zaoberať prípravou londýnskym summitom krajín G20 . Táto kríza má nielen ekonomické , ale aj ekologické aspekty a preto sa treba zaoberať problematikou komlpexne a zároveň sa treba včas a dobre pripraviť aj na voľby do EP ,a preto prichádzajú Európski zelení s jednotnou volebnou kampaňou pre celú EÚ.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Európski zelení sú v súčasnosti 4. najsilnejšou parlamentnou frakciou v Európskom parlamente s počtom poslancov 43. Očakáva sa, že po júnových voľbách do EP vzrastie počet zástupcov zo zelených radov  v parlamente až na 54 kresiel, ráta sa tiež s účasťou nových členských krajín EÚ.
V zelenej politike si stanovili európske zelené strany nasledovné ciele: 
- vytváranie „zelených“ pracovných miest pre 5 miliónov Európanov počas 5 rokov, 
- zmobilizovanie stratégie súdržnosti v oblasti súkromných a verejných investícií do zeleného hospodárstva, ktorých výška môže počas nasledujúcich piatich rokov dosiahnuť až hodnotu 500 miliárd eur, 
- udržanie cenovej dostupnosti energie, 
- pomoc v boji proti zmene klímy a podporu zeleného hospodárstva v Európe. 
Všetky Strany zelených v Európe sa dohodli, že do nasledujúcich eurovolieb pôjdu so spoločným programom, ktorý nazvali Green New Deal (Zelená šanca pre našu Európu) a táto 'zelená dohoda' má priviesť európske hospodárstvo na cestu udržateľného rozvoja a zabezpečí Európe popredné postavenie v zelenej priemyselnej revolúcii.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z toho dôvodu všetci priaznivci "zelenej politiky" na Slovensku uvítali, že v posledných vyjadreniach pred 2. kolom volieb na post hlavy štátu obaja kandidáti spomenuli záujem o ochranu a zveľaďovanie životného prostredia .

  2.4.2009 Strana zelených oficiálne predstavila vlastných 13 kandidátov pre voľby do Európskeho parlamentu , ktoré sa budú konať 6.6.2009

Kandidátska listina SZ je rodovo vyvážená, pozostáva zo siedmich žien a šiestich mužov, tvoria ju členovia Strany zelených, ale aj osobnosti z mimovládneho sektora Rodová rovnosť je jednou z priorít Strany zelených. 

Priestor na kandidátke SZ dostali aj zástupcovia mimovládneho sektora, keďže programové ciele Strany zelených a viacerých mimovládnych organizácií sú v princípoch totožné. Nimi sú ochrana prírody, občianskych práv, problematika rovnosti šancí a pod. 

SkryťVypnúť reklamu

Kandidátka ponúkne voličom možnosť voľby spomedzi nasledovných osobností:

1. Janka Budáčová 

2. Eduard Chmelár 

3. Oľga Pietruchová   

4. Miroslav Král

5. Eva Drozdová

6. Juraj Mesík 

7. Ľubica Trubíniová  

8. Miroslav Gálik 

9. Mária Kuriačková

10. Milan Barlog   

11. Anna Fábryová   

12. Peter Nováčik

13. Diana Chladeková

http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1165926#anketa-2140

miroslav galik

miroslav galik

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Paeddr.Miroslav Gálik,kandidát č.100 do NRSR 12.6.2010 za SZ na kandidátke SDĽ(6), v 2009 kandidát do EP za SZ a do VÚC v BBSK za MOST-HÍD a SZ,pedagóg M-Zt na ZŠ , korepetítor TO a učiteľ hry na keyboard na ZUŠ vo Zvolene,poslanec MsZ vo Zvolene, predseda komisie ziv. prostredia a predseda vyboru mestskej casti Zvolen-Zapad, clen skolskej komisie a komisie ochrany verejneho zaujmu pri MsZ vo Zvolene,clen DR v MPBH a.s., folklorista/Ponitran, Zornicka, Marina.../, ekoaktivista, spolupracovnik s MVO: CEPTA, Zdruzenie Slatinka, Zdrave mesto, CKO, Klimaticka Aliancia...kandidát do VÚC v BBSK za liberálno eko alternatívnu koalíciu MOST-HÍD, Strana zelených Zoznam autorových rubrík:  greenspolitikaČernobylSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu