Čo nového na Slovensku?

Prvá aj druhá svetová vojna boli mementom pre celý svet. Boli znečené mestá, dediny, ľudia ktorí neprišli o život boli šťastní, ak našli po vojne aspoň niektorých členov rodiny. Koncentráky, zničená krajina, poznačené zdravie , rozbité rodiny... Väčšina ľudí, ktorí  prežili genocídu si uvedomili, že ľudia by mali žiť v mieri , pomáhať si, budovať spravodlivú spoločnosť pre všetkých. Postupne sa však zabudlo a zase zomierali ľudia v Kórei, Vietname, Iraku, Juhoslávii... Studená vojna medzi "Východom" a "Západom" opäť pretrhala rodinné vzťahy a priateľstvá. ľudia cítili potrebu zjednotenia Európy .  Niekto tvrdí, že od 1989 sa vraj nič nezmenilo iní to nevnímajú až tak pesimisticky.  Vtedy sme síce stáli v rade na banány, ale každý mal prácu a mladí mali šancu získať byt za symbolickú cenu prípadne  zadarmo. Nemali sme mobily, internet, zahraničné autá, ale nemuseli sme sa obávať toho, že človek ochorie a nebude si môcť dovoliť zaplatiť zdravotné ošetrenie alebo pobyt v nemocnici.  JRD používali  umelé hnojivá, ale nikto nehladoval a ak  zahynulo zviera nebol problém zabezpečiť jeho likvidáciu v kafilérke.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Dnes je život pre majiteľov nehnuteľností ľahký, hlavne ak sú v centrách miest, ktoré majú v prenájme reštaurácie, banky... Nežije sa dnes zle ani privatizérom podnikov, majiteľom firiem úzko napojeným na politické špičky, ktorým sa darí úspešne vyhrávať tendre. Horšie je to s tými ostatnými, ktorí sú radi, ak majú prácu a môžu od rána do večera vytvárať hodnoty , z ktorých zisk plynie niekedy do vreciek našich podnikateľov i nadnárodných korporácií . Dialnice potom staváme zo súkromných peňazí , ale verejnosť ich bude splácať celé desaťročia. Sme Európania a tak sa nám už veľa vecí neoplatí pestovať a vzrábať a tak potraviny , obuv, textil, elektroniku ... dovážame z Číny a prestávame čudovať, že dokonca aj Land Rover,Jaguár alebo Volvo už patia Číňanom. Sme radi, že môžeme pracovať v Slevenskej Kii, Volswagene , či Peugeote, Citroene. Staváme jadrové elektrárne a tešíme sa ako sa nám darí. Teší nás ak môžeme čokoľvek vyrábať a čo na tom, že v okolí fabrík Ľudia trpia ochoreniami dýchacích ciest a je tam zaznamenaný výskyt rakoviny... veď ľudia majú aspoň prácu. Vyrábame množstvo predmetov, ktoré po pár rokoch odhadzujeme a ak sa nám podarí ich recyklovať, tak sa chválime , ako podporujeme ekológiu a staviame spaľovne, recyklačné haly a skládky odpadu v blízkosti miest . Na uliciach hynú a rozkladajú sa psy , mačky , srny, líšky , holuby ... V Nitre končí kafilérka , v Žiline funguje posledná na Slovensku. Firmy, ktoré by mali odstraňovať kadaver sú drahé a nie každé mesto má s nimi zmluvy.Tvárime sa, že nám to nevadí. Rušia nám ministerstvo životného prostredia, rušia ochranu chránených území a nastupujú developeri. Bude práca - bude sa nám dobre žiť. Naozaj?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Blížia sa voľby do NRSR a tak by si občania opäť mali zvážiť, či tí, ktorým dali dôveru v posledných voľbách naozaj splnili ich očakávania. Opäť je tu možnosť a čas na zmenu. Využijeme ju?

http://stranazelenych.sk

miroslav galik

miroslav galik

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Paeddr.Miroslav Gálik,kandidát č.100 do NRSR 12.6.2010 za SZ na kandidátke SDĽ(6), v 2009 kandidát do EP za SZ a do VÚC v BBSK za MOST-HÍD a SZ,pedagóg M-Zt na ZŠ , korepetítor TO a učiteľ hry na keyboard na ZUŠ vo Zvolene,poslanec MsZ vo Zvolene, predseda komisie ziv. prostredia a predseda vyboru mestskej casti Zvolen-Zapad, clen skolskej komisie a komisie ochrany verejneho zaujmu pri MsZ vo Zvolene,clen DR v MPBH a.s., folklorista/Ponitran, Zornicka, Marina.../, ekoaktivista, spolupracovnik s MVO: CEPTA, Zdruzenie Slatinka, Zdrave mesto, CKO, Klimaticka Aliancia...kandidát do VÚC v BBSK za liberálno eko alternatívnu koalíciu MOST-HÍD, Strana zelených Zoznam autorových rubrík:  greenspolitikaČernobylSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu