Metalový blog - Cesta na festival 2.

Písmo: A- | A+

Prvý deň festivalu začal a už mám za sebou dlhú cestu vlakom, nepríjemnú noc v stane s hlučnými susedmi a koncert kapely Flotsam & Jetsam.

Napriek tlmenej zlosti z noci kvôli vykrikujúcim susedom z bývalej Juhoslávie (o ich presnú národnosť sa vedú diskusie, ale nikto sme sa nespýtali) hneď prvé tóny hudby Flotsam & Jetsam prezradili, že to za tú otravu okolo toho stojí. Stretli sme sa tu snáď všetci známy z Bratislavy, jeden prišiel napriek zranenému členku.

Moje kroky dnes okrem iného viedli aj k obchodom s hudobnými nosičmi. Jednému predavačovi som pred rokom sľúbil že od neho kúpim väčšinu diskografie istej kapely. Obchody s módnymi doplnkami boli tiež poruke...

Popritom všetkom čiernom oblečení a rôznych symboloch ktoré bežne evokujú smrť alebo čiernu mágiu som si uvedomil veľmi jednoduchú vec. My metalisti tieto symboly vezmeme, zbavíme ich pôvodného významu a použijeme proste ako módny doplnok. Znie to natoľko neuveriteľne? Spevák Lemmy Kilmister, ktorého môžete poznať ako frontmana kapely Motorhead, je vášnivým zberateľom medailí z druhej svetovej vojny a veľmi rád ich aj nosí. Pýtali sa ho či je stúpencom neo-nacizmu keď sa tak oblieka, čo však striktne odmietol s tým že tri z jeho priateliek boli černošky a určite by ich nešiel predstaviť Vodcovi.

Zlý vkus? Možno. Niečo čo punk objavil ako formu módy sa v metale mierne pretavilo. Má to za účel vyvolať podla možnosti negatívny ohlas okolia založený na strachu z oných symbolov. "Metláci" im obvykle nepripisujú väčší zmysel než len "páči sa mi to bez ohľadu na to čo to znamenalo". V minulom čase píšem zámerne - väčšina takto používaných symbolov nieje súčastných. Sloboda totiž pramení z toho že sa tých "okultných" symbolov už netreba báť. Stratili totiž moc, a tí čo im nejakú moc ešte pripisujú cítia hlavne strach. 

Mno nič. Za pár minút ma čaká Chthonic, Terrorizer a Venom. 

Skryť Zatvoriť reklamu