Zjednodušený svet očami extrémistu

Písmo: A- | A+

Je bežným javom keď sa majoritná spoločnosť čuduje vyjadreniam extrémistov a to bez ohľadu na to z ktorého politického, alebo spoločenského spektra pochádzajú.

Pootvoriť a vysvetliť ich zmýšľanie by bolo na celú knihu. K tomu sa možno jedného dňa dopracujem ale skúsme sa na to pozrieť v skratke.

1. Čiernobiely svet
Na jednej strane je ideál spoločnosti ktorá očami extrémistu nemá dôvod čokoľvek meniť na svojom obraze.

Na druhej strane sú odporcovia tohoto obrazu sveta. Bez ohľadu na to z akého prostredia pochádzajú, akú stranu zastupujú a aké názory prezentujú v očiach extrémistu sú všetci spriahnutí. Ich primárnym cieľom je likvidácia tohoto ideálneho sveta.

Pokiaľ ste niekedy uvažovali ako sa Miňo Mazurek dopracoval k "moslimskému sionistovi Dankovi" tak presne týmto spôsobom. "Nejdeš s nami, ideš proti nám".

Ak by ste náhodou nepostrehli, tak práve táto názorová polarizácia vedie sympatizantov ĽSNS k presvedčeniu, že v tejto krajine vládnu rovnakí komunisti ako po roku 1948 pod hlavičkou SMERu a všetky ostatné strany okrem ĽSNS sú len zásterkou vládnej moci, kontrolované komunistami nie z Moskvy ale z Bruselu. Samozrejme, každý kto sympatizuje s hodnotami EÚ chce odstrániť katolicizmus, vnútiť nám islam a rozvrátiť našu prosperujúcu západnú spoločnosť.

A kto je v tejto strašnej konšpirácii zapojený? Predsa všetci. SMER, RTVS ale aj mainstreamové médiá ako SME, Denník N, Pravda, slniečkári, zmanipulovaní študenti... všetky médiá z ich perspektívy podporujú Roberta Fica a celé to nadávanie do prostitútok je len divadielko.

2. "Zlé veci sa dejú len zlým ľuďom"
Ak je niekto v ponímaní extrémistu dobrým človekom, tak tento obraz je založený na viere a tá sa logicky vyvracať nedá a často s ňou nepohnú ani holé fakty.

Takéto presvedčenie následne zahrňuje že ak je niekto chudobný, nevzdelaný, nesprávnej rasy alebo nesprávneho náboženského vyznania alebo akéhokoľvek iného názorového presvedčenia v plnej miere si za to všetko môže sám a neexistujú žiadne vonkajšie vplyvy ktoré by toto ovplyvnili.

Dôsledkom tejto politiky je dobrovoľná sebaviktimizácia niektorích extrémistických aktivistov. Je nepochybné, že niektorí politici sa do konflitku zo zákonmi dostávajú zámerne len preto aby zo seba urobili martýrov. Podobnú stratégiu zvolil v roku 1928 aj Vojtech Tuka. Tá ho najskôr uvrhla do väzenia za rozvracanie republiky a v roku 1940 katapultovala do pozície predsedu vlády.

====

Myslím, že naša justícia musí urobiť väčšie množstvo dôležitých krokov, aby sa efektívne oddelila od vládnej moci. Politici by si mali odpustiť komentovanie činnosti orgánov činných v trestnom konaní.

Je pre mňa zarážajúce ak sa opoziční a koaliční politici nezhodnú na schváľovaní postupu polície v prípade poslanca Mizíka. Mali by si zhodne vykašľať sa na svoje vlastné politické body a jednotne ukázať svoju podporu demokratickému systému.

Ako som spomenul skorej, sebaviktimizácia je zámernou stratégiou a je faktom že ĽSNS chce touto cestou nahrať nejaké politické body. Lepšou cestou ako obviňovať inú politickú stranu že ich v tom nepriamo podporuje svojimi väzbami v bezpečnostných zložkách je v rámci "Bariéry proti extrémizmu" poukázať že takéto divadlo do politiky nepatrí.

Je pomerne hrozivé zistiť, že sa tak nedeje. Ukazuje to že stranám ide viac o ich preferencie ako o dodržiavanie "pravidiel hry" demokracie. Ale vlastne prečo sa nad tým v našej krajine pozastavujem...

Upravené: Opravené roky

Skryť Zatvoriť reklamu