reklama

Reflexie na vyjadrenia prezidenta Zelenského o potrebe rokovania s prezidentom Putinom o vojne na Ukrajine.

Nebuďme užitoční idioti dobrodružných vojnových idiotov a súčinní na eskalovaní vojnového napätia v Európe.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Zelenskyj už v uplynulých dňoch začal vyhlasovať, že je pripravený osobne rokovať s Putinom o ukončení vojny na Ukrajine.

Podľa dostupných informácií v sobotňajšom príhovore 19. marca   požadoval o bezodkladné rokovanie, inak v opačnom prípade budú straty Ruska obrovské. V nedeľu20.marca ešte pritvrdil v televíznom rozhovore s korešpondentom pre CNN Fareedom Zakariom keď vyhlásil
„Myslím, že musíme využiť akýkoľvek formát, akúkoľvek šancu na prípadné rokovania, prípadné rozhovory s Putinom. Ak by však tieto pokusy zlyhali, znamenalo by to tretiu svetovú vojnu.“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Úprimne povedané prešiel mi mráz po chrbte po prečítaní tohto jeho vyhlásenia.

Pýtam sa: Kto hrozí a koho potrebou a prospechom (Cui bono) by bolo rozpútanie tretej svetovej vojny? Ruska? Asi nie. Veď Rusko potrebuje, aby Európa a USA v tomto konflikte zostali naďalej vojnovo neutrálne. Ukrajina? Zatiaľ podľa vyjadrenia Zelenského nemá Ukrajina záujem kapitulovať, ba naopak. Stále Zelenskyj vyzýva NATO a USA o zabezpečenie bezletovej zóny, pripadne vyslanie mierových síl, to znamená ich priamy vstup do vojnového konfliktu. V konečnom dôsledku by to znamenalo  avizovaný odvetný úder od Ruska a rozpútanie tretej svetovej  (jadrovej) vojny, v ktorej by sme boli všetci porazení.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pán Zelenskyj, je len na Vás, či budete naďalej vháňať  svojou stupňujúcou propagandou  Ukrajincov do kúta, ale nám nemôže a ani nesmie byť jedno, či niekto vtiahne nás, Slovensko, Európu do jadrovej (rozumej POSLEDNEJ) vojny.  

Podľa Vašich vyjadrení je Vám už nasledujúci postup viac ako jasný. Zdá sa, že viete niečo, čo my ešte nevieme a len ste nám ešte neoznámili termín a ani akým spôsobom dôjde k vypuknutiu tohto celoglobálneho atómového konfliktu.

Neteší nás nikoho, ani na Slovensku, ani na Ukrajine, ale určite ani v Rusku, čo sa dnes na Ukrajine odohráva. Vaše slová nám však všetkým  naháňajú ešte väčší strach a hrôzu. Ostáva nám len pevne veriť, že sa tak nestane. Myslím si, že súčasnej situácii nepomáhajú ani ultimáta, ani silné pózy. Naopak, veríme, že všetci hlavní účastníci tohto konfliktu dostanú rozum a dôjde k dohode, ktorá bude prijateľná pre všetky strany.  Preto pán Zelenskyj, už vašou rolou nie je  divadelný komik, ale staňte  sa  už zodpovedným štátnikom 40 miliónovej krajiny.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Platí stará pravda, že k rokovaciemu stolu nepritiahneme nikoho vyhlasovaním ultimát a vyhrážaním sa. Ak áno, tak len porazených.  Putin v tomto  nemá na výber, lebo musí byť za akúkoľvek cenu len tou druhou stranou.  

A čo sa týka nášho štátu a súčasných vládnych predstaviteľov, nemôže aj prítomnosť holandskej a nemeckej obsluhy dovezených rakiet Patriot na Slovensko sa  stať rozbuškou na ich odvetný úder z nášho územia,  vyprovokovaný strelami z Ukrajiny,   akože pod egidou Ruska? Svet má v tomto smere historickú pamäť o vyprovokovanej zámienke Nemecka  na vyhlásenie vojny Poľsku a tým začatie 2.svetovej vojny v Európe pred 83 rokmi.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pýtam sa preto pán minister Naď,  máme veliacu spôsobilosť a kompetencie nad týmito jednotkami NATO na našom území a tak reálnu možnosť zabrániť prípadnému odvetnému otvorenému vojnovému  konfliktu medzi  Ruskom a Slovenskom a tým začatiu  3. svetovej vojny? Nazdávam sa, že odpoveď by bola asi negatívna.

Ale Slovensko je naša krajina, zdedená od našich predkov. Sme povinní, každý z nás a spoločne všetci čo tu žijeme ju chrániť a zabrániť, aby sa nestala druhým Sarajevom. Preto pán Naď a ostatní vládni politici, vrátane hlavnej veliteľky ozbrojených síl,  nekonajme ako  užitoční idioti dobrodružných vojnových idiotov a nebuďme súčinní  na eskalovaní vojnového napätia v Európe. Sme si vedomí, že aj vývozom zbraní a munície na Ukrajinu prispievame k predlžovaniu vojnovej agónii  a strate zbytočných životov? Vojna je a bude ten najhorší dialóg medzi národmi.  Spájajme preto Slovensko a celú Európu za mier! Nech nám je v tomto úsilí inšpiráciou John Lennon parafrázou jeho mierovej pesničky Imagine „Môžete nás považovať za rojkov, ale nie sme sami, ak sa pridáte k nám svet sa stane iným.“

Miroslav Kollár, občiansko-právny aktivista

 

20.marca 2022

 

Miroslav Kollár

Miroslav Kollár

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  44x

Dlhé roky som sa pohyboval pri politike ako manažér. Angažujem sa aj v komunálnej politike a ako občiansky aktivista som viedol úspešnú 5 ročnú kampaň za bezplatné parkovanie pacientov pred nemocnicami. Som demokrat, v politickom prúde som ukotvený v konzervatívnom strede so silným sociálnym cítením. Zdieľam tradičné hodnoty rodiny, ľudskosti, čestnosti solidarity, spolupatričnosti, vzájomného rešpektu, úcty, ľudskej dôstojnosti a patriotizmu v súlade s Ústavou SR. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu