Všade na svete sa vyskytujú vrahovia a sú za to trestaní. Žiaden z nich si ku vražde nepozýva svedkov, nevytvára fotodokumentáciu, ani neodkladá dôkazové materiály. Napriek tomu je väčšina spravodlivo odsúdených a primerane potrestaných i na základe nepriamych dôkazov, logiky, intuícií a iných faktorov.
Vrahov u nás často obhajujú obhajcovia, ktorých ťažko rozoznáme od páchateľov. Títo dokazujú svoje nesmierne kvality, lebo za menšie zločiny ale s podobným dosahom ako vraždy, používame par. 363. Hlavne pri skutkoch ktoré sa nestali, proti samoúnosom, samokrádežiam, samovraždám a pod.
Z uvedených dôvodov asi tiež jazdíme už 10 rokov po dialnici do Košíc, máme množstvo tunelov, vládny špeciál napriek svojmu ministrovi lieta kam chce a s kým chce. Skrátka máme takú vysokú úroveň, že i murovať môžeme zlatými tehlami zo štátnych rezerv.
Sám osobne som raz nadiktoval do Súdnej zápisnice modus operandi našich kriminálnikov.
"Ukradni 1 milión Eur a o 500 000 Eur sa podel s obhajcami!" a máš istú beztrestnosť. Navyše budeš bohatý ty i tvoji obhajcovia. A toto snáď žiadni noví politickí diletanti a už vôbec nie nejakí demokrati nedokážu zmeniť.
A opäť zavládne repete i Repete.