Dnešnú krízu komplikuje cirkev. Mala by SMER a HLAS vyhlásiť za ryby, alebo aspoň bobrov.

Písmo: A- | A+

Kedysi kvôli hladu vyhlásila bobra za pôstnu rybu. A tento začal nezadržateľne miznúť ...

Demokratická koalícia to má tiež komplikované. Chcela vyzvať opozíciu na duel, ale ktosi vytiahol Shakespearov citát - "Vyzval by som Vás na súboj rozumu, ale vidím, že nie ste ozbrojený." Tak sa nekonal. Ale i tak bola koalícia obvinená z krvavých úmyslov. Čo už, u nás je to tak.

A čakali sme na koniec lejakov a povodní. Po nich zvykne vyjsť Dúha. Dnes je však Dúha väčším strašidlom, ako lejaky a povodne.

V oblasti ekonomiky sme sa mierne posunuli. Náš VIP diletant Jano Šík mal heslo "Daj Bohu dušu a mne dukáty! " Mierne sme ho vylepšili. "Daj dušu komu chceš, ale SMERu a HLASu eurá a protislužby" Oba subjekty sa stali národnými hrdinami a vzorom.

A občanov zarazila nápadná podoba medzi Talibanom a demonštrantami pred Prezidentským palácom. Až na to, že tí Talibanci vyzerali o niečo inteligentnejšie. Štekal nielen vlčiak Fico, ale aj pudlík Pellegrini, ktorý kráča od Fica do Fica.

A kto chce s vlkmi žiť, musí s prokurátormi vyť. Niektorí vyjú už desiatky rokov a zdá sa, že to zatial zaberá. A pokúšajú sa i hrýzť.

Potešiteľné je ale, že Slovakistan má najväčší počet infektológov, imunológov, a mikrobiológov na meter štvorcový na svete. Počet našich antivaxerov dokazuje, že sú i múdrejší, ako zaočkovaný Pápež. Denne sa totiž vzdelávajú na TV a Internete. Studená vášeň, Horúca vášeň, Mŕtvoly vpredu i vzadu, Šoroš ničí svet svojimi bezplatnými Univerzitami, USA ako Satan, Späť ku Stalinovi a pod.

A trollov si treba vážiť. Zneisťujú iba idioti. Pred hlupákmi za peniaze, klobúk dolu. Nebezpeční sú iba tí "zadarmo".

A čo hovorí odborná literatúra? Dúfam, že sa neopakujem, ale dá sa to čítať denne, ako Biblia. "Ignorant je pre propagandistu najvhodnejší. On nevie, že nevie. Nikdy nepochybuje o sebe samom. Čo nezapadá do schémy jeho myslenia, vyradí. Nie je hlupák, iba ho ruší mnohotvárnosť informácií. Nevie, že nevie a preto si pripadá názorovo silný. Nepripustí svoj omyl. /Tzv. Dunning - Krugerov efekt./ My ale musíme čakať na Pellegriniho efekt...

Skryť Zatvoriť reklamu