reklama

Slovenskí politici prekonávajú Andersenove, Putinove i Orbánove rozprávky.

A kujóni kujú pikle a tiež svoje drsné jazyky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Raz som už na túto tému písal, ale ona je večná, založená na naivite, ale i pravdivom jadre, ako všetky rozprávky.

Ako dieťa som miloval hlavne rozprávku o zlom vlkovi a 7 mich kozliatkach. Možno to bola rodičovská vakcína, ktorá mi neskôr pomáhala rozoznávať vlkov a kozliatka. Až dnes som pochopil pobavenie rodičov, keď prerušili rozprávku a čakali na moju reakciu. Pretože som ešte nevedel všetko vyslovovať, znela moja otázka asi takto - a pječo ten zvý vuk ...Nevedeli sa nasýtiť môjho podania, lepšieho vraj ako neskorší Hviezdoslavov Kubín.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V súčasnosti sa cítim opäť ako vtedy.Predstavujem si zlého Vlka a situáciu ktorá by nastala, keby kozliatka otvorili dvierka. Úplne rovnaká, ako v piesni "Terka, Terka, otvor dvierka, budeme sa spolu hrať ".A ona tiež neotvorila, lebo sa bála, že otehotnie.

Už keď som bol aj ja náchylný podľahnúť vábivému Hlasu a vypočul som si čo ma čaká a že ma to doteraz akosi obišlo, zapol som si Televíziu. A tu zrazu šok. Uvidel som mladého Vlka aj s jeho svorkou, ako sa usmievajú. Všetci mali biele tesáky ako od Jacka Londona, ale umne skryté. Hlas mali ľúbeznejší ako starý Vlk kedysi, zameranie a ciele rovnaké.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Dať 5 miliónom kozliatok všetko čo si prajú a hlavne to, o čo ich pripravili v minulosti. Ale aby sme boli spravodliví, temer polovina kozliatok sa správala ako hypnotizovaná žaba pri hadovi a sama z vlastnej vôle mu liezla do papule.

Teraz čakáme, či sa všetci poučili z minulosti, lebo opäť znejú heslá - Hor sa do minulosti, My si ukradnuté vziať nedáme, Nezavrú nás! Ej však, ale keď vyhráme...

Uvidíme, kto bude víťazom hitparády sľubov. Mám túžbu, aby ma zastupoval zvolený zástupca a do ďalšieho volebného obdobia som o ňom nemusel počuť, lebo si samozrejme vykonáva dobre svoju lukratívne platenú funkciu. Ako napr. taký Rakúšania, Škandinávci, Benelux atď.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Tak čo, žabky Skákalky? Má ten had krásne farby? A ako krásne syčí? Potemkinovské dediny sme už sčasti zrúcali. Čo bude ďalej?

Miroslav Lukáč

Miroslav Lukáč

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  246
  •  | 
  • Páči sa:  1 999x

Mgr.Miroslav Lukáč, narodený v Bratislave, absolvent FFUK.Podnikatel, ateista a prívrženec pravice, so skúsenostami z ciest do bývaleho ZSSR a na Balkán. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu