Smer rezignoval

Písmo: A- | A+

Po jednoznačnej prehre Roberta Fica v prezidentskej voľbe SMER rezignoval na úspech v parlamentných voľbách v roku 2016.

Toľkokrát Ficom zdôrazňovaná voľba prezidenta SR ako referenda o ňom a o Smere priniesla jasný poznatok. Je ním hlboký prepad Ficových osobných preferencií a preferencií Smeru. Lebo oni jedno sú. S batohom nesplniteľných (sociálnych) sľubov a očakávaných slabých  výsledkov našej ekonomiky v nasledujúcich rokoch je dobrý výsledok v  budúcich voľbách pre FicoSmer ilúziou. Smer na úspech v nich rezignoval.

Smer to pochopil ihneď po víťazstve p.Kisku a začal konať. Jeho hlavnou prioritou je zabezpečenie beztrestnosti dnešných mocných aj po parlamentných voľbách v roku 2016.

Preto "akceleruje" s opätovným menovaním Harabina do funkcie predsedu Najvyššieho súdu SR. Smer vie, že toto zvolenie zabezpečí, aby naša justícia i naďalej smrdela ako ryba. Od hlavy na najvyššom súde až po najvzdialenešie chvosty na okresných súdoch. A Gašparovič, vybaveným jasnými inštrukciami, uplatní svoju prezidentskú právomoc a menuje....

A Smeru zostávajú ešte dva roky vlády na beztrestnú rabovačku. Veď po nich potopa. Občania majú istoty: Potopa príde.

Je tu ešte doplnenie ústavného súdu o troch nových sudcov. K odborným "kvalitám" piatich, parlamentnou väčšinou zvolených, kandidátov sa kvalifikovane vyjadrili tí, ktorým to prináleží. Ako napríklad Lucia Žitňanská. Kvalifikovane sa vyjadrila aj ku skutočným kvalitám tých kandidátov, ktorých parlament neuznal za hodných a odmietol. Namiesto toho, aby sa na Ústavný súd SR dostali takpovediac "aristokrati " ústavného práva, budú tam 12 rokov sedieť "plebejci", ktorí o ústavné právo naposledy zakopli pred skúškou na právnickej fakulte. A pointa naviac: Gašparovič sa kľudne vzdá práva vybrať si troch pravých pravoverných. Spolu so Smerom napľuje do tváre novozvoleného prezidenta p.Kisku a nechá ho vybrať si z týchto hnilých ústavnoprávnych hrušiek  tie povinné tri. Aby sa 12 rokov mohlo hovoriť, že ich predsa menoval on.

Kladenie legislatívnych pascí a hádzanie polien pod nohy nového prezidenta sa teda začalo. A to ešte do Grassalkovičovho paláca ani nenakukol.

Skryť Zatvoriť reklamu