Nastal čas na zmenu našej štátnej vlajky

Ak veríme, že naša štátna vlajka je dôležitým symbolom, tak ju osloboďme od vlajky ruskej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

Medzi pôvodné slovenské farby, červenú a bielu (čo nás spája s Čechmi a Poliakmi), sa do slovenskej trikolóry dostala aj modrá farba, čím vznikla zhoda so slovanskou trikolórou. Modrý pás bol prevzatý z ruskej a chorvátskej zástavy (Rusi ako patróni Slovanov, Chorváti ako bratský národ v Uhorsku). Je zrejmé, že Rusko stratilo (ak vôbec niekedy malo) nárok na akékoľvek patrónstvo Slovanov.

Udalosti posledných týždňov nám dávajú dosť dôvodov na to, aby sme sa oslobodili od falošného ruského patrónstva a v našej štátnej vlajke sa vzdali slovanskej trikolóry, ktorá reálne predstavuje ruskú vlajku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zmena našej vlajky bude mať okamžitú výhodu na hraniciach s Ukrajinou. Ukrajinskí odídenci a utečenci pred vojnou sa nezľaknú našej novej vlajky a nebudú mať obavy z toho, že si pomýlili smer svojho úteku.

Miroslav Pollák

Miroslav Pollák

Bloger 
  • Počet článkov:  83
  •  | 
  • Páči sa:  109x

Som presvedčený, že žiadna generácia nie je dokonalá, neomylná a imúnna voči pokušeniu ku kolektívnym a definitívnym riešeniam svojich problémov na úkor menšín. Pred každou generáciou stojí jednoduchá a ťažká úloha zároveň: nepodľahnúť týmto pokušeniam! Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu