Protest

Dnes som sa zúčastnil zhromaždenia proti vlasteneckému zákonu, hoci už som na vysokej škole, a zákon sa ma teda netýka. Bol to pre mňa prvý protest, a osobne som si doteraz myslel, že takýmito protestami sa nedá nič dosiahnuť. Keď som si ale plne uvedomil dôsledky tohto zákona, bol som znechutený.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (81)

Zamyslel som sa totiž nad skutočnosťou, že vo vláde sa dnes schvaľujú také hlúposti, že mi z toho ide niekedy až hlava vybuchnúť. Namiesto toho, aby sa naši zákonodarcovia venovali vážnym problémom, ktorým musí Slovensko čeliť, či už sme vlastenci alebo nie, diskutujú o takej banálnej veci, ktorá podľa mňa v zákone ani podchytená nemusí byť! Slovák sa predsa môže cítiť vlastenecky aj bez zákona, ale naopak, nemusí byť vlastencom, hoci to v zákone má napísané.

Počas protestu, ktorý bol veľmi pokojný, odzneli rôzne príhovory a bolo vystavených na obdiv mnoho transparentov, ktoré zväčša nesúhlasili s vlasteneckým zákonom. Boli tam ale aj hanlivé nápisy, s ktorými som sa síce nestotožňoval, ale keď jeden z ich nositeľov povedal: „Oni predsa tak hovoria stále, takže to takto ľahšie pochopia!" uvedomil som si, že má pravdu. Pán Slota sa mnohokrát nezdržal nadávok, a to kľudne aj na ústavného činiteľa. Mnohokrát keď som videl článok v bulvárnych novinách, ktorý kazil povesť pána Slotu alebo hocijakého iného politika, povedal som si, že to nafukujú, aby bolo o čom písať. Keď som si ale všimol podobné články aj v serióznejších novinách, povedal som si, že na tom musí niečo byť. Vždy si rád vypočujem obidve strany, keď sa niekto háda, pretože tak by to malo byť. Všimol som si ale, že pán Slota vždy nadáva, ak niekto spochybní jeho autoritu alebo česť. Namiesto toho, aby verejne vystúpil a očistil svoje meno faktami alebo priznaniami.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po proteste som sa dokonca dopočul, že zhromaždenie študentov pred prezidentským palácom nazval bandou feťákov. Ako si môže človek v jeho postavení dovoliť niečo také? Ako si môže neuvedomovať následky svojho konania? Veď hovorí k svojim potencionálnym voličom! S mladou generáciou! S budúcnosťou Slovenska! Tak isto by sme ho mohli my nazvať ožranom a zlodejom (a mnohí to aj robia). Pán Mečiar si tiež ponadáva a nezachráni ho ani to, že to skryje pod staroslovenské nadávky ako sú: figliar, huncút, ogrgeľ, papľuh a mnohé iné.

Znechutilo ma teda hlavne to, že títo ľudia a im podobní ktorí verejne urážajú verejnosť, nám kážu ako byť vlastencami ale nie len to! Tiež nám kážu koľko máme platiť dane, čo sa máme učiť atď.

SkryťVypnúť reklamu

Naskytá sa nám ale otázka, prečo je okolo takej maličkosti taký povyk? Nie je to zámerné? Nechcel niekto od niečoho odviesť pozornosť? Ak áno, tak od čoho? Od ktorého nového alebo znovu otvoreného škandálu? Interblue group? Alebo zákon o dokazovaní majetku? Zatiaľ môžeme len uvažovať, aj keď čoskoro sa to určite dozvieme. To už ale bude, pravdepodobne a bohužiaľ, pre Slovensko zase neskoro.

Miroslav Sedláček

Miroslav Sedláček

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jednoduchý človek ktorý vyjadruje svoje nie vždy jednoduché názory. Zoznam autorových rubrík:  Mafia The StoryVodná fajkaEkonomická UniverzitaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu