"Moderné" školské praktiky

V utorok som bol na zápise v mojej škole do 3. ročníka. Viete, čo sa zmenilo medzi prvým a týmto zápisom? Nič! A viete, čo sa zmenilo od čias, keď sa zapisovali do tejto školy moji rodičia? Nič alebo veľmi málo!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)
Obrázok blogu

V deň zápisu som sa zobudil o 7:00 ráno. Zápis mal byť o 8:00. Prišiel som načas tak, ako sa patrí, do učebne, kde sa mal zápis konať. Po chvíli nás vpúšťajú do učebne. Každý študent musí pri stole zahlásiť meno a pomocník mu dá do ruky študentovu kartu, kde sa zapisujú študijné výsledky a niekoľko tlačív. Potom si ide študent sadnúť, a keď sú všetci usadení, prichádza inštruktáž o tom, ako si máme vyplniť svoje študijné karty. Predmety každého ročníka sú zapísané tu, v tejto karte. Prvý ročník nám predtlačili. Druhý a tretí si musíme vyplniť sami ručne, lebo ako povedali pomocníci: "zaberá nám to veľa času a strašne nás to obťažuje".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď je karta vyplnená údajmi o predmetoch, skúškach a zápisoch (známka, dátum absolvovania a meno skúšajúceho), ktoré sme absolvovali minulé roky, a ktoré nás čakajú tento rok, ide sa vyplňovať index. Do indexu sa zapisujú presne tie isté informácie, čo do karty študenta. Keď má študent všetko vypísané, môže ísť na študijné oddelenie nechať si index potvrdiť a odovzdať študentskú kartu.

Bolo približne pol deviatej, keď som sa postavil do radu. Študijné referentky nevedeli ako pracovať s počítačovým systémom, v ktorom máme tiež zapísané naše študijné výsledky, a podľa ktorého treba skontrolovať index a študentskú kartu. Čiže jedného študenta trvalo skontrolovať v priemere 20 minút.

SkryťVypnúť reklamu

Všimli ste si už tu zbytočnú multiplikáciu informácii?? A tú nehoráznu nepripravenosť študijných referentiek?? A všetky tie zbytočné úkony??

Vysoká škola, ktorá tvrdí že je moderná a pokroková, má záznamy na úrovni stredovekého zariadenia! Trikrát sú uchovávané tie isté informácie a zbytočne sa nimi zahlcuje systém. Je vo všeobecnosti neuveriteľné, že v dnešnej dobe je potrebné chodiť na zápis osobne, keď v mnohých školách už všetko prebieha elektronicky! A to tu nehovorím o malej vysokej škole! Hovorím o Ekonomickej Univerzite v Bratislave! Zahlcujú sa zbytočnou byrokraciou a ešte ňou obťažujú aj študentov.

SkryťVypnúť reklamu

Je veľmi ťažké si myslieť po tomto zápise, že škola s takýmto vedením dokáže niekoho niečo efektívne naučiť. A to som písal len o zápise!

Miroslav Sedláček

Miroslav Sedláček

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jednoduchý človek ktorý vyjadruje svoje nie vždy jednoduché názory. Zoznam autorových rubrík:  Mafia The StoryVodná fajkaEkonomická UniverzitaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu